Кошарка: Златибор нанео први пораз Динамику

Кошаркаши Златибора победили су Динамик резултатом 75:71 у петом колу Кошаркашке лиге Србије на свом терену. Чајетински тим је дошао до друге победе у лиги и нанео први пораз учеснику АБА2 лиге у КЛСу. Екипа тренера Вање Гуше водила је од почетка напетог меча, али је разлика била таман толика да домаће навијаче држи у неизвенсости. Занимљиво да је прилику да изједначи резултат око две секунде пре краја утакмице пропустио Чајетинац Душан Кутлешић против свог матичног клуба пошто је промашио два од три слободна бацања. Најефикаснији код победника био је Крсто Бјелица са 18 поена, од тога 12 у последњој четвртини, одигравши најбољу утакмицу од доласка у екипу Златибора. Крилни центар Никола Рондовић додао је 14 поена (4/9 за три), док су по 12 уписали Богдан Ризнић и Павел Лобарев. За Динамик су по 15 поена убацили Данило Остојић, Душан Кутлешић, као и биши играчи Партизана, односно Црвене звезде Андреја Стевановић и Петар Ракићевић. Златибор је прекинуо низ од три пораза и сада је у средини табеле  уз групу тимова са скором 2/3, док Динамик има четири победе и пораз као и ОКК Београд и Нови Пазар, екипа којој Златибор гостује у следећем колу. Златибор почиње утакмицу серијом 6:0 и ту разлику одржава у првом периоду. Динамик, иако једна од најбољих шутерских екипа у лиги, није убацивала тројке, што домаћи користе да дођу до двоцифрене разлике (20:10). Крилни центар Београђана Остојић убацује прву тројку за свој тим, и везује пет поена, којима се разлика смањује па је после прве четвртине било 21:16. У другом периоду екипа Владимира Ђокића заиграла је пресинг што је уродило плодом па средином четвртине долазе до првог вођства (27:25). Са друге стране Рондовић и Лобарев проналазе позиције да поентирају и враћају Златибор у предност пред полувреме 37:35. Нису домаћи блистали у трећем периоду, било је грешака, мањка концетрације, али су се много трудили у нападу, а Рондовић и Ризнић су погађали  битне шутеве. Динамик је, иначе ослабљен неиграњем Милисављевића и Вуликића, остао и без Беслаћа који је добио ударац у нос. У последњој деоници Бјелица се поново буди и погађа тројку за нових +10 (61:51), али "појављује" се и капитен екипе са Дорћола Стевановић и са две тројке и улазом уводи меч у неизвесну завршницу. Поново је летошње појачање Крсто Бјелица био поентерски сигуран, док је Златибор контролисао скок испод свог коша после промашаја Динамика из солидних позиција. Чајетинци су се борбеношћу искупили за претходне грешке и тако дошли до тријумфа. КК Златибор - КК Динамик 75:71 (21:16, 16:19, 18:16, 20:20) Дворана: Ваи Таи, гледалаца: 300, судије: Војиновић, Пецељ, Стрика. КК Златибор: Воркапић 3, Крстајић, Бјелица 18, Гашић, Лобарев 12, Смоловић, Чорбић, Ризнић 12 (9 ск), Маројевић 5, Рондовић 14, Бабовић 3, Павловић 8 (8 ск). КК Динамик: Беслаћ, Јанковић, Кутлешић 15 (4 ас), Васиљевић, Степановић, Ђерић, Глишић 5 (8 ск), Ракићевић 15, Чакаревић 6, Остојић 15, Стевановић 15, Савковић. https://www.youtube.com/watch?v=vxfD5YbvduE&feature=youtu.be