Кошарка: Убедљива победа Златибора у Новом Саду

У утакмици 2. кола КЛС-а кошаркаши Златибора убедљиво су савладали као гости новосадску Војводину са 120:94 (20:14, 26:31, 30:21, 44:28). Чајетинци су тако остварили и другу победу од почетка сезоне, што им, с обзиром на то да су обе утакмице добијене двоцифреном разликом, чини и вероватно најубедљивији старт првенства од како се такмиче у највишем рангу.

На мечу су виђена два потпуно различита полувремена. На одмор се отишло са само једним поеном вишка у корист Златибора (46:45), али је зато друго полувреме у потпуности припало гостима. За разлику од првог меча, Златибор овај пут није победио захваљујући шуту за три поена, иако је и сада у том сегменту био нешто успешнији од ривала, већ због знатно бољег процента реализације шута за два поена, као и шута са линије пенала. Домаћи су имали испод 50 посто успешности реализације за два поена (48 посто према  посто Златибора). Уз то, Златибор је имао дупло више скокова (50:26) и асистенција (28:14).

У победничком тиму било је чак осам двоцифрених, а предњачио је Петар Воркапић (21 поен, девет скокова, седам додавања), који је истакао озбиљну кандидатуру за најкориснијег играча кола (индекс 35). У домаћем саставу најефикаснији је био некадашњи играч Златибора, Павел Лобарев (26 поена).

КК Војводина: Зарић 11, Лобарев 26, Шрајер 19, Асановић 4, Дамјановић, Пејовић 6, Кумовић 11, Рајачић, Милковски, Ратковић 3, Ивановић 9, Шијачић 5. Тренер: Марко Скоко

КК Златибор: Митровић 15, Поповић 14 п. 8 ас, Папић 13 п. 5 ск, Маројевић 12, Ризнић 10 п. 7 ск, Стаменић 13, Станојевић  6 п.  ск, Воркапић 21 п. 9 ск. 7 ас, Весовић, Миловановић 2, Марковић 12 п. 5 ск, Остојић 2. Тренер: Страјин Недовић

(фото: архива)