Кошарка: Први пораз Златибора у АБА2 лиги

Ђукановић на мечу против Цедевите Јуниор

Кошаркаши Златибора Голд гондоле изгубили су од Цедевите Јуниор са 88:85 у четвртом колу НЛБ АБА2 лиге на Златибору. Чајетински тим је доживео први пораз у регионалном такмичењу у веома узбудљивом мечу у којем се вратио са убедљивог заостатка.

Серија хрватског представника 6:0 на почетку утакмице показала је да су играчи Страјина Недовића лоше отворили меч. Захваљујући поенима са слободних бацања, Златибор смањује разлику до краја прве четвртине, али су се проблеми наставили. Екипа коју води прослављени Дамир Мулаомеровић је веома агресивним приступом имала контролу над утакмицом са одличном игром у одбрани.

Иако су се домаћи навијачи у златиборској дворани надали поентерској серији која би донела преокрет, Цедевита Јуниор је била та екипа која је са бољом игром отворила друго полувреме, и стигла до чак 27 поена предности (71:44) средином трећег периода. Златибор је тада показао карактер јер се тим није предао, искористивши промашаје и пад у игри младог загребачког састава. Са 17 поена разлике се ушло у последњу четвртину, али је поен по поен домаћин турнира дошао до прикључка. На 30 секунди до краја, Лјутић постиже тројку за 87:85, и Златибор брани напад, осваја лопту, али су се у нападу лоше снашли Ребец и Вујичић и тиме је испуштена шанса за велики преокрет.

Најефикаснији у чајетинском тиму био је капитен Брано Ђукановић са 21 поеном, док је Јан Ребец убацио 17 поена, а Виктор Ковачевић је имао дабл дабл учинак са 15 поена и 11 скокова. На овом мечу због повреде није играо плејмејкер Јуре Шпан, а неизвестан је његов наступ у следећем мечу. За Цедевиту Јуниор је сјајан меч одиграо талентовали Вито Кучић убацивши 19 поена уз шест асистенција, док је капитен Јосип Батинић постигао 17 поена.

Са првим поразом екипа Златибор је у групи тимова који са учинком 3/1 дели прво место, а ту су још Спартак, Подгорица и Широки. У наредној утакмици Чајетинци играју против Пелистера, у недељу од 18 часова, што је утакмица која затвара турнир на Златибору.