Кошарка: Први пораз кадета Златибора

Кадети КК Златибор поражени су на свом паркету од ОКК Ужица са 82-64 у утакмици 4. кола Регионалне лиге. Чајетинцима је ово први пораз у три одигране утакмице.

У веома неизвесној утакмици оба тима су се у неколико наврата смењивала у вођству, али је серија поена гостију половином последњег периода пресудно утицала на коначни исход.

Прву четвртину обележила је неизвесна игра, испрекидана великим бројем прекршаја са обе стране. Златибор је серијом 8-2 у последњих минут и по, уз тројку Колева у последњој секунди, први период окончао са 24-18.  Почетком друге деонице Златибор је повео и двоцифреном предношћу (32-20), највише захваљујући тројкама, али када је овај елемент игре "заказао", Ужичани су веома брзо стигли заостатак и на одмор отишли са пола коша вишка (42-43). Посебно расположен за игру у првом полувремену у редовима домаћих био је Никола Колев, који је убацио 18 поена. Тасић је са неколико узастопних поена свом тиму донео и двоцифрено вођство (60-70).

У трећем периоду домаћи су успели поново да стекну вођство, које је достигло плус пет, али су играчи Ужица казнили њихов пад у завршници четвртине и поново повели, овога пута са четири поена вишка, али је Млађеновић кошем у последњој секунди у увео оба тима у последњу деоницу са истим бројем поена (58-58). Ужице је већ у уводним минутима последњег периода повело са пет поена разлике, после чега домаћи нису могли да се врате у меч.

Посебно треба истаћи да је домаћи тим на овом мечу имао запажену подршку чајетинске публике.

КК Златибор: Лојаница 10, Пећинар П 21, Млађеновић 2, Весовић, Ивановић 3, Грбић 4, Савичић, Ристивојевић 2, Пећинар А, Колев 22. Тренер: Душко Пантовић

ОКК Ужице: Селаковић 4, Даниловић 14, Цицварић 3, Малинић 5,Станојчић 4,Јановић 2, Дробњаковић 4, Митровић 6, Јездић 8, Огњеновић 10, Тасић 21, Љубинац 2. Тренер: Драган Панић