Кошарка: Пораз Златибора у спектакуларном мечу

Најбољи меч сезоне у КЛС-у

Кошаркаши Златибора изгубили су од Спартака са 92:91 у дербију 26. кола Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије на гостовању у Суботици. У сјајном амбијенту домаћи тим је је дошао до 19. победе колико имају и Металац и Златибор, али су Чајетинци одбранили разлику од пет поена из меча у првом делу сезоне.

Одличан дерби обележила је сјајна атмосфера у пуној дворани Дудова шума, као и ефикасна нападачка игра оба тима.

Екипа Страјина Недовића је сјајно одиграла прву четвртину са разноврсним оружјем у нападу. Споља су погађали опорављени капитен Протић и Ђукановић, а под кошем је добре позиције користио Тејић. Тројкашку канонаду употпуњују Грубелић и Поњавић и Златибор долази до двоцифрене предности и чак 35 убачених поена у првих 10 минута.

Ипак, у другом кварталу се разлика од седам поена се брзо топи, јер у добар шутерски ритам улази екипа искусног тренера Жељка Лукајића. Са друге стране, гости упадају у кризу и у других 10 минута убацују само 10 поена па Спартак на полувремену води са 56:45.

Почетком треће четвртине предвођен расположеним Соколовићем Спартак долази до највеће разлике од 16 поена. Ипак, Чајетинци се враћају у меч са неколико украдених лопти и лаких поена па праве серију 10:0 са којом се меч наставља у егалу.

Током четврте четвртине је постало јасно да ће меч бити решен у последњим поседима. За Спартак се разиграо, док Златибор добија добру продукцију од Вотсона. Поеном Старовлаха са линије пенала Златибор у последњем минуту долази у вођство 90:91. Такође са пенала, Спартак поново долази до предности, а Златибору остаје 11 секунди за последњи напад. Иако је било и других опција и још времена, Старовлах се одлучио за тројку из велике даљине, али није имао среће да је погоди, па је победа остала у Суботици на велику радост многобројне публике.

Најефикаснији у победничком тиму био је Александар Соколовић са 21 поеном и шест асистенција док је Андрија Бојић додао 18 поена и пет скокова. За Златибор је 22 поена убацио Брано Ђукановић, 16 је додао Марко Тејић, док је 14 убацио Џордан Вотсон.

После 26 кола прволигашког ранга по 19 победа и седам пораза имају Металац, Спартак и Златибор, који је на трећем месту. До краја првенства остало је четири кола, а у наредној рунди Чајетинци гостују у Краљеву Слоги.