Кошарка: Пораз Златибора од Дунава

Кошаркаши Златибора изгубили су од Дунава резултатом 88:82 у 24. колу Кошаркашке лиге Србије на гостовању.

Чајетински тим је дооживео седми пораз у такмичењу тиме што је домаћи састав добио трећу четврину са 11 поена разлике, а судије су у последњем минуту досудиле техничку и искључујућу грешку за тренера Златибора Страјина Недовића. Поенима са слободних бацања Дунав се одвојио на два поседа разлике и дошао до осмог тријумфа.

Најефикаснији код победника био је Душан Мајсторовић са 20 поена, два мање је убацио центар Душан Јузбашић, а 14 је постигао Никола Kовачевић уз седам скокова. За Златибор је највише кошева постигао Американац Брендон Мекој, а поред 16 поена имао је шест скокова и четири блокаде. По 13 поена су постигли Душан Kутлешић и Петар Воркапић.

Гости су солидно почели меч са поенима из рекета и добру игру центара. Ни улазак у игру кошаркаша са клупе није пореметио ритам Златибора који је после прве четвртине водио са 21:18. Уједначен меч настављен је у другом периоду а тимови су углавном поентирали за два поена. Златибор је на почетку другог полувремена дошао до два поседа разлике у поенима, али се тим из Старих Бановаца враћа у меч предвођен разиграним центром Јузбашићем. Домаћи праве пар мини серија и одвајају се на девет поена предности пред последњи период.

Поен по поен, Чајетинци су смањивали разлику, а долазили су и до лаких поена из контранапада (укупно 26). После две блокаде Мекоја у једном нападу, Златибор добија самопоуздање и долази до изједначења 75:75 поенима Кутлешића и управо високог Американца. Домаћи тројком поново долазе до важне предности са којом улазе у последњи минут. При резултату 79:78, Мекој је поново поставио "рампу" за противника, али лопта није досуђена за Златибор, чија клупа оштро реагује, па искључење добија Страјин Недовић. Уследила су погођена бацања домаћих који долазе до важног тријумфа у борби за опстанак у КЛСу.

Златибор са скором 16/7 прави паузу у домаћем првенству јер га очекује учешће на трећем турниру АБА2 лиге у Сарајеву од 1. марта до 7. марта.

Дунав - Златибор 88:82 (18:21, 18:17, 27:16, 25:28) Дворана: Хала Парк, судије: Глишић, Весковић, Влаховић. Дунав: Мајсторовић 20, Драговић, Антић, Малиџан 10 (6ас, 5ск), Kовачевић 14 (7ск), Вуковић 8, Нешовић 9, Миљковић, Грковић, Kуљуховић 2, Вучићевић 7, Јузбашић 18.ж Златибор: Протић 2, Чабрило 9, Kутлешић 13, Марјановић 10, Митровић, Јефтић, Ризнић 4,Воркапић 13, Папић 7, Мекој 16, Станојевић 8, Павловић. М. Ј.