Кошарка: Победнички повратак Кутлешића за преокрет Златибора (видео)

Кошаркаши Златибора победили су Нови Пазар резултатом 77:70 у првом колу Кошаркашке лиге Србије на домаћем паркету Спортског центра Чајетина. Домаћи тим није блистао, али је уписао важну победу у првом званичном мечу након више од шест месеци паузе због корона вируса.

Чајетинска екипа је већи део меча била у резултатском заостатку, али је у четвртој четвртини дошла до коначног преокрета и захваљујући дужој клупи и борбености  дошла до победе. Екипу Златибора није служио шут за три поена (8/27), али су у другом полувремену у кључним моментима погађали тројке које су топиле разлику.

Гостујући тим са којим је Златибор отворио и прошлогодишњи шампионат, боље је шутирао за три у првом полувремену, а у појединим деловима меча је имао бољи скок и нове шансе у нападу. Искусни плеј Алексеј Нешовић, је уласцима са клупе одржавао добар темпо, проналазио отворене саиграче и био добра подршка омаленом Меклуру. Водио је Пазар са 10 поена разлике у првој четвртини, правио је серије од по 6:0 и у наставку са добром енергијом,, али када је Протић везао пет поена за преокрет 62:60 на почету последњег квартала, почело је трасирање пута ка победи домаћих.

Да су трибине биле пуне, сигурно би публика са одушевљењем поздравила поене  повратника у свој матични клуб Душана Кутлешића који је био најефикаснији код победника са 17 поена уз пет асистенција и четири скока. Искусни центар Бојан Станојевић постигао је 16 поена, од тога 12 у првом полувремену укључујући првих 10 за екипу Златибора, док је још један повратник, Ужичанин Никола Малешевић убацио 16. Други Чајетинац Лазар Јоксимовић уписао је деби у сениорској кошарци са два скока за пет минута на терену.

За госте из Новог Пазара је 17 кошева дао амерички бек Киран Меклур, док је 12 додао Неџад Муратовић уз седам ухваћених лопти. Некадашњи центар Златибора Асмир Нумановић предводио је Пазарце као капитен и постигао је шест поена уз осам скокова.

Због мера уведених против ширења вируса КОВИД19, сви присутни на овом мечу, осим играча, стручних штабова и судија су били обавезни да носе заштитне маске, а ограничено је и уобичајено поздрављање између тимова.

У наредном колу Златибор гостује у Алексинцу екипи Напретка, док у Нови Пазар иде нови прволигаш Раднички из Крагујевца.

КК Златибор - КК Нови Пазар 77:70 (15:24, 21:13, 21:21, 20:12)

Дворана: СЦ Чајетина, без публике, судије: Белошевић, Весковић, Ковачевић.

КК Златибор: Протић 8 (4 ас), Чабрило 7, Малешевић 15, Кутлешић 17 (5 ас, 4 ск), Јоксимовић, Миловановић, Митровић 2, Ризнић, Воркапић 6, Папић 3, Станојевић 16, Павловић 3.

КК Нови Пазар: Ђуловић, Илић 4, Нумановић 6, Меклур 17, Исламовић 9, Муратовић 12, Кулунџић, Картер 8 (10 ск), Аџић 2, Нешовић 8 (6 ас), Мулић, Микавица 4.