Кошарка: Победа Златибора за крај године (видео)

Кошаркаши Златибора победили су Слогу резултатом 94:85 код куће у заосталој утакмици 14. кола Кошаркашке лиге Србије. Овим тријумфом чајетинска екипа је затворила 2020. годину и тренутно у првенству има учинак од 10 победа и три пораза на трећем месту.

Златибор је после више од месец дана одиграо утакмицу у својој дворани у Чајетини и након војвођанске турнеје где су изгубили од Вршца и Тамиша а савладали Војводину, на домаћем паркету су дошли до 10. победе у првенству. После одличног шутерског издања у првој четвртини, чајетински тим је имао и 20 поена предности у првом полувремену, али су се играчи клуба богате традиције резултатски вратили у наставку и пришли на поен заостатка. Даље од тога нису могли након такмичарске паузе и без два играча заражена коронавирусом, а Златибор је у последњој четвртини решио питање победника.

Најбољи меч у сезони одиграо је Душан Кутлешић уписвши 28 поена са 11 погодака из 17 покушаја из игре уз осам скокова, шест асистенција и пет украдених лопти. Двоцифрене поентерске учинке имали су и Андрија Марјановић са 15 поена и Никола Павловић са 14.

У Слоги су најефикаснији били Урош Мирковић са 25 поена и Славен Чупковић са поеном мање, а комбиновано су убацили 18 од 29 шутева из игре. Некадашњи играч Златибора Мирослав Радић постигао је 14 поена уз седам скокова. Занимљиво је да су Краљевчани у првих 12. кола чак осам пута играли у гостима, па им лакши распоред у наставку улива оптимизам иако тренутно имају три победе и девет пораза.

Меч против тима из Краљева одлично је отворен, домаћи су у првих 10 минута убацили свих пет шутева за три поена, проток лопте је био добар, реализација напада сигурна и убрзо се дошло до двоцифрене разлике, а посебно је расположен био Кутлешић са 14 поена. На почетку друге четвртине чајетински тим је дошао до највеће предности од 20 разлике (39:19), Ипак, Слога је успела да се прегрупише јер је искористила грешке у нападу и промашаје Златибора који не наставља у добром шутерском ритму већ у другој четвртини има учинак 0/7 за три поена. После првих 20 минута било је 46:38 за домаће.

Добра игра Слоге наставила се и у трећем периоду и највише захваљујући доброј игри искусног центарског тандема Чупковић - Мирковић долази до само једног поена заостатка (58:57). Иако су гости имали прилику и да поведу, играчи Страјина Недовића су задржали вођство. Натерали су противника на изгубљене лопте, погрешна додавања и промашене шутеве, а са друге стране Папић постиже своје прве поене на мечу и са две тројке поново доноси осетнију предност Чајетинцима. Управо се прави Чајетинац Јоксимовић истакао веома битним поенима (укупно их је постигао седам) после офанзивног скока, Пред последњу четвртину Златибор је водио са 73:66.

Акција и идеја у игри Слоге је понестајало, чинило се да се јављају и нервоза, умор, проблеми са личним грешкама, а Златибор све то користи да пооново дође до двоцифрене разлике. Кутлешић се поново истиче поенима, а у битном моменту и Воркапић погађа тројку и освајање нових бодова више није било угрожено.

Златибор има 10 победа и три пораза и при врху је табеле иза Младости која има скор 12/1 и Војводине са 11/3. Наредни меч Златибор игра у уторак, петог јануара против Динамика у Чајетини, а и то је надокнада претходно одложеног сусрета због случајева коронавируса.

Златибор - Слога 94:85 (33:17, 13:21, 27:28, 21:19)

Дворана: Спортски центар Чајетина, судије: Матић, Крстић, Илић.

Златибор: Протић 9, Остојић, Кутлешић 28 (8ск, 6ас), Марјановић 15, Јоксимовић 7 (6ск), Миловановић, Митровић, Ризнић 6, Воркапић 3 (5ас), Папић 8, Станојевић 4, Павловић 14 (5ск).

Слога: Петровић, Спасојевић, Радић 14 (7ск), Мирковић 25, Шевић, Чупковић 24, Вујовић, Томашевић 7, Савић, Сидики, Матовић 6 (6ск), Самојловић 6 (5 ас).