Кошарка: Пад Златибора са првог места пред дерби

Утакмица кошаркаша Златибора

Кошаркаши Златибора Голд гондоле изгубили су од екипе Тамиша са 75:79 на домаћем терену у 17. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије. Чајетинци су доживели трећи пораз у сезони којим су пали са првог места због веома лоше одигране последње четвртине када су гостима дозволили серију 18:0 и изненађујући преокрет.

Златибор ће тако са другог места на табели отићи на дерби у следећем, ванредном колу против Војводине у Новом Саду.

Домаћи тим се мучио са екипом из доње половине табеле од почетка меча, али је у четвртој четвртини дошао до 12 поена предности. Ипак, Панчевци мењају одбрану, праве серију 18:0 без адекватног одговора домаћих и тако прелазе у вођство што је било шокантно по чајетинске играче који нису успели до краја меча да поврате победу. Нико у чајетинском табору није био расположен за игру, а најефикаснији је био капитен Протић са 16 поена али уз слабе проценте шута.

За Златибор је то трећи пораз у такмичењу, који је дошао пред гостовање Војводини у ванредном 18. колу. Меч се игра у Новом Саду у среду 18. јануара од 18 часова уз директан пренос на ТВ Арена спорт 10. Новосађани су у досадашњем току лиге остварили 12 победа и пет пораза и на четвртом су месту. У првом мечу ових тимова Златибор је победио у Чајетини са 86:80 уз 26 поена Немање Протића и 21 Брана Ђукановића. Екипа Војводине се појачала пред овај меч довођењем крилног центра Ђорђа Џелетовића који долази као замена за Љубомира Чампари, који ће паузирати до марта због операције, а нови кошаркаш ће се придружити узданицама Душану Беслаћу и Николи Гаћеши.

После утакмице са Војводином, Златибор ће играти и локални дерби са ужичком Слободом, у суботу у Спортској дворани у Чајетини.