Кошарка: Нови преокрет Златибора за другу победу у АБА2 лиги

Кошаркаши Златибора победили су Широки резултатом 88:80 у другом колу АБА2 лиге у златиборском "балону" у дворани Туристичко рекреативног комплекса Златибор. Чајетински тим је поново направио преокрет у другом полувремену и вратио се са двоцифреног минуса па је непоражен после две рунде регионалног такмичења.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Драгослав Папић са 20 поена, 16 је уписао Душан Кутлешић уз по пет асистенција и украдених лопти, а два поена мање постигли су Немања Протић који је поделио и девет асистенција и Бојан Станојевић уз шест скокова.

Са друге стране, у екипи Дамира Вујановића истакао се амерички плејмејкер Рашун Дејвис са 26 поена, један мање је убацио Дарио Дрежњак уз 10 скокова, док је Ловро Буљевић постигао 18 поена.

Екипа Страјина Недовића је непоражена после два кола, као и сарајевски Спарси и Студентски центар. Наредни меч Златибор игра у понедељак од 17 часова против бањалучког Борца ком је у другом колу уписана победа службеним резултатом против Горице. Широки такмичење наставља утакмицом против МЗТ - а са којим има исти скор 1/1.

Након почетног вођства Широког 4:0 и неколико неискоришћених напада, Златибор ипак долази до каквог таквог ритма у нападу. До половине периода није било много поена, а ниједна екипа није успевала да се одвоји, па је Широки водио после првих 10 минута 20:18.

Проблеми Златибора погоршали су се у другој четвртини када их је мучио тандем високих играча Широког Дрежњак - Буљевић. Колико је добар моменат по екипу из Широког Бријега видело се на око три минута до краја када је после покушаја Буљевића лопта остала на другом обручу, и након се задржала готово секунд, упала је у кош за велику радост гостију коју су повели са максималних +14 (26:40). До краја полувремена чајетински играчи смањују на 31:43.

Домаћи састав је трећу четвртину отворио фуриозно. Видљиво је било да је боља енергија у одбрани, а Станојевић отвара серију у нападу кошем из рекета. Играчи Широког нису успевали да се разиграју испод коша као у првом полувремену, направили су и неспортски фаул што Златибор користи да смањи разлику уз добру ролу капитена Ризнића који постиже пет поена у кратком раздобљу. Тројком Папића чајетински тим коначно долази до изједначења 51:51, а потом и до вођства после препознатљивог продора Протића који погађа уз фаул. До краја квартала се играло уједначено па је после 30 минута резултат гласио 59:59.

Још једном је у овој сезони Златибор одиграо добро у кључним моментима што постаје заштитни знак ове екипе која не пада ни након лошијег отварања утакмица. Домаћи су дошли до предности 66:62, поново уз добар допринос Ризнића, а бековски тандем Протић - Кутлешић проналазио је како своје шутеве, тако и саиграче. Екипа Широког се све више ослањала на Дејвиса који је у другом полувремену погађао у серијама, али Златибор је чувао своје вођство. Неколико украдених лопти и контра - напада у финишу одржали су предност и донели нова два АБА бода чајетинском тиму.

Златибор - Широки 88:80 (18:20, 13:23, 28:16, 29:21)

Дворана: ТРК Златибор, судије: Пеић, Роглић, Бајровић.

Златибор: Протић 14 (9 ас), Чабрило 4, Остојић, Кутлешић 16, Јоксимовић, Миловановић, Митровић, Ризнић 10, Воркапић 6, Папић 20, Станојевић 14 (6 ск), Павловић 4.

Широки: Дејвис 26, Марушић, Човић, Чолак 2, Зубац , Буљевић 18, Шушак, Дрежњак 25 (10 ск), Дамјановић, Вујановић 3, Мандић 4, Батинић 2.