Кошарка: Нова победа Златибора код куће

Кошаркаши Златибора победили су екипу Пирота са 83:79 у седмом колу Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену. Шеста победа у лиги изборена је после преокрета, а доноси мир и самопоуздање пред турнир АБА2 лиге који почиње у понедељак.

Чајетински тим је дошао до важне победе са којом остаје при врху табеле, али је и овај меч код куће лоше отворио. Повели су Пироћанци са 9:0 и са 10 поена разлике што је подсетило на утакмицу против ОКК Београда када се Златибору десио једини пораз. Ипак, на овом мечу су преокренули до полувремена и мада нису имали већу предност од шест поена, успели су да је сачувају до краја уз бољи контролу скока, мањи број изгубљених лопти и велику жељу за победом.

Најефикаснији у екипи Златибора био је Драгослав Папић са 22 поена, уз четири тројке, Душан Кутлешић је убацио 13 поена уз пет асистација, колико је поделио и Немања Протић уз поен мање, а Петар Воркапић постигао је осам поена уз по пет скокова и асистенција. Најбољу утакмицу у сезони одиграо је млади Чајетинац Лазар Јоксимовић убацивши девет поена уз седам скокова у нападу, што је доносило Златибору предност у кључним моментима другог полувремена.

У петом лигашком, а трећем узастопном поразу Пирота Лазар Рашић је постигао 19 поена. Бивши играч Златибора искусни центар Младен Пантић убацио је 16 поена уз девет скокова, а његов излазак због повреде у трећој четвртини прилично је пореметио госте. Један од омиљених бивших играча Златибора Санел Мукановић имао је три поена у редовима дебитанта у прволигашком рангу.

Екипа Страјина Недовића сада има скор 5/1 пред турнир АБА2 лиге. Чајетински састав у недељу улази у карантин хотела Палисад, а у уторак против Сутјеске у дворани на Златибору ће одиграти прво од четири кола колико је планирано да 14 клубова из бивше Југославије одиграју у првом такозваном балону.

Домаћи састав је и овај меч у својој дворани слабо отворио, са промашеним шутевима за три поена и изгубљеним лоптама, што екипа Марка Спасића користи да поведе 9:0. Пирот је успоставио унутрашњу игру по дубини, а погађали су и за три поена. После тајм аута Недовића, играчи су показали реакцију и дошли до нападачке продукције, али нове изгубљене лопте за контранападе гостију доводе и до двоцифрене разлике (6:16). Ипак у последња три минута првог периода Златибор поенима из продора успева да преполови разлику.

Чајетински представници наставили су да смањују разлику, а 18-годишњи Јоксимовић солидно се бранио у другом периоду од 20 година старијег Пантића. Тројка Кутлешића покренула је серију Златибора 9:0 којом домаћи долазе до прве предности (31:29). Са сменама у вођству до краја четвртине, Златибор је после првих 20 минута водио са 42:40.

Трећи период поново је боље отворио Пирот који поенима из рекета прави преокрет и поново долази до осетније разлике (46:55). Готово нерешив проблем био је искусни Пантић све док се на жалост Пироћанаца није повредио у трећој четвртини. Због искренутог згоба није могао да настави меч, али гости се нису предавали што показује тројка Филиповића за 57:64. Тројком у последњој секунди периода, Протић смањује на 62:66 пред последњу четвртину.

Поенима Кутлешића и Папића Златибор држи прикључак, а борбени Јоксимовић скоковима у нападу и изнуђеним фауловима доноси нову енергију домаћима и кошем уз додатно бацање смањује на 69:70. Вођство доноси двојком Папић, а увећава га тројком Воркапић и Златибор је коначно био у комфорнијој позицији пошто је повео са 79:73. На око минут и по пре краја центар домаћих Станојевић добија пету личну, а потом и техничку чиме Пирот смањује на 81:77. Спасићев тим је нешто слабије шутирао слободна бацања у последњој четвртини, утисак је да су остали и без снаге, па је Златибор задржао предност и дошао до нова два бода.

Златибор - Пирот 83:79 (17:22, 25:18, 20:26, 21:13)

Дворана: Спортски центар Чајетина, судије: Јасмина Јурас, Петар Пешић, Војкан Живковић.

Златибор: Протић 12, Чабрило, Остојић, Кутлешић 13, Весовић, Јоксимовић 9 (7 ск), Митровић 4, Ризнић 6, Воркапић 8 (5 аск, 5 ск), Папић 22, Станојевић 9, Павловић.

Пирот: Ђонлић 7 (5 ас), Мукановић 3, Флениген, Филиповић 13 (7 ск), Стефановић, Ђорђевић, Рашић 19, Пендић 13, Вранеш 5, Матовић 3, Пантић 16 (9 ск).