Кошарка: Кадети Златибора победили Таково (видео)

У утакмици 3. кола Регионалне лиге кадети КК Златибор савладали су на свом паркету Таково из Горњег Милановца 75-72 (17-18, 22-22, 16-18, 20-15).

Половином првог периода гости су захваљујући нешто успешнијем шуту са дистанце стекли плус шест. Златибор је успео да до краја периода смањи на пола коша заостатка, а треба истаћи да су промашили неколико изгледних продора на кош. С две тројке Колева Чајетинци су повели са 29-24, а укупно четири погођене тројке у овој деоници донеле су домаћима и плус девет, али им је неколико лоших избора решења у нападу у завршници четвртине вратило поен мањка у односу на Таково (39-40) и тим резултатом се отишло на одмор. Таково је трећи период започело серијом 6-0. Златибор се поново вратио у игру крајем периода, успео да поново смањи на поен минуса, али је Таково пред последњих десет минута имало 58-55. У веома неизвесној завршници Златибор је искористио грешке ривала и славио са 75-72.

Најефикаснији у домаћем табору били су Павле Пећинар са 26 и Ђорђе Лојаница са 25 поена. Двоцифрен је био и Никола Колев, који је убацио 12 поена, погодивши неке веома важне тројке по свој тим. Код гостију најзапаженији је био Лазар Стојковић, који је са 31-им постигнутим поеном био и најефикаснији на мечу. Андрија Милошевић постигао је 14, а Реља Хаџић 10 поена.

KK Златибор: Лојаница 25, Пећинар П 26, Млађеновић 9, Весовић, Ивановић 3, Грбић, Савичић, Ристивојевић, Пећинар А, Колев 12, Станковић. Тренер: Душко Пантовић

КК Таково: Ђоковић 7, Перић, Хаџић 10, Шутић 8, Стојковић 31, Војиновић, Милошевић 14, Милић, Савић 2, Ђурић,  Цупарић. Тренер: Милорад Петровић