Кошарка: Јуниори Златибора поражени од Ивањице

У утакмици 6. кола Међурегионалне лиге Центар јуниори КК Златибор поражени су на свом паркету од ОКК Ивањице са 96-73.

Чајетинци су на овом мечу били ослабљени неиграњем Матеја Гавовића, као и одсуством Филипа Јовића у првом полувремену.

Домаћи су водили скоро читаву прву четвртину, али је Ивањица успела да у самој завршници преокрене резултат. Тројком у последњој секунди периода Милекић је ипак одвео свој тим у наставак са предношћу (23-21). У другој деоници Пројић је у гостујућем тиму био веома прецизан, пре свега у шуту за три поена, тако да је са осам узастопних поена донео пет поена вишка свом тиму (27-32). Поменути играч је у првом полувремену постигао чак 23 поена, највише помогавши свом тиму да на одмор оде са вођством од 47-39. С друге стране, Никола Сапун је већ у првих двадесет минута забележио дабл дабл (10 поена, 13 скокова).

Ивањица је за пет минута трећег периода успела да стекне осетну предност (62-43). Иако су Чајетинци учесталијим пресингом успели да смање на прихватљивих 11 поена минуса, Брадић је са осам узастопних поена гостима вратио убедљиву залиху, тако да се у последњу деоницу ушло с вођством Ивањице од 70-54. Серијом Милекићевим поена Златибор је успео да смањи на десет поена минуса, али је овог пута Карапанџић спречио већи пад у игри свог тима.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Матија Милекић (39 поена, пет скокова), Никола Сапун је имао 14 поена и 18 скокова, док је Андрија Стакић постигао 11 поена и имао осам ухваћених лопти. Петар Пројић је био назапаженији у гостујућем тиму са 28 поена,  Павле Брадић је убацио 24 поена, а по 13 су постигли Александар Карапанџић, Данијел Ђурашевић и Љубиша Маслар.

КК Златибор: Лојаница 4, Млађеновић, Милекић 39 п. 5 ск, Колев 2, Стакић 11 п. 8 ск, Ристивојевић, Јовић 3, Сапун 14 п. 18 ск, Ивановић, Пећинар. Тренер: Владан Калоперовић

КК Ивањица: Карапанџић В, Кнежевић, Карапанџић А 13, Симончевић, Ђурашевић 13, Маслар 13, Пројић 28, Половина 2, Брадић 24, Танкосић, Драгићевић 3. Тренер: Никола Ивановић