Кошарка: Јуниори КК Златибор поклекли у завршници меча против Слободе (видео)

Јуниори КК Златибор поражени су на свом паркету од ужичке Слободе са 77-84 (19-19, 25-21, 17-21, 19-23) у утакмици 4. кола Међурегионалне лиге Центар.

Играчки ослабљен састав Златибора веома добро је парирао ужичком тиму, на чијој страни је била несумњива предност у висини. Ужичани су у првом периоду стекли пет поена вишка, али се Златибор са два изнуђена прекршаја у нападу и две украдене лопте Јовића резултатски вратио и изборио за 19-19 на крају прве четвртине. Агресивном игром Чајетинци су успели да стекну шест поена предности у другој деоници, а да са два мање оду на одмор (44-40). Захваљујући доброј одбрани и пресеченим нападима Златибор је одржавао предност до завршнице треће деонице, када је шут за три поена Слободи донео преокрет и улазак у последњу деоницу са три поена предности (58-61). Половином последњег периода Слобода се "одлепила" на 73-65, али је Златибор на два минута пре краја стигао до поравнања (77-77). У нападу у којем су били у прилици да поведу домаћи су изгубили лопту, што се завршило поенима Ћубића (77-79). Златибор није успео да искористи два напада за изједначење, после чега је новим поенима Ћубића Слобода на нешто више од пола минута пре краја стекла четири поена вишка (77-81). Милићевић је у последњој секунди постигнутим кошем и потом искоришћеним додатним слободним бацањем поставио коначних 84-77 за Слободу.

У домаћем тиму Матија Милекић убацио је 32 поена, Матеј Гавовић 17, а Никола Сапун 12. Код Слободе најефикаснији су били Димитрије Милићевић и "меч винер" Алекса Ћубић са по 21-им поеном, Ђорђе Божић је убацио 17, а Павле Гашић 13.

Посебно треба истаћи да је на овом мечу, за разлику од претходног периода, одзив публике био сасвим пристојан, што је свакако утицало и на динамику самог меча.

КК Златибор: Јовић 8, Млађеновић, Колев, Сапун 12, Гавовић 17, Милекић 32, Стакић 5 п. 9 ск, Пећинар, Лојаница 3. Тренер: Владан Калоперовић

КК Слобода: Грујичић 8, Недовић, Ћубић 21, Милићевић 21, Познановић 2, Аксентијевић 2, Божић 17, Алајбеговић, Антонијевић, Гашић 13, Крстић, Ђорић. Тренер: Никола Мићевић