Кошарка: Херојска победа Златибора за плеј-оф

Кошаркаши Златибора

Кошаркаши Златибора савладали су Сутјеску са 73:72 после великог преокрета захваљујући поготку Немање Протића уз фаул. Седмим тријумфом из 12 утакмица потврђен је пласман у плеј оф такмичења.

Због повреде Филипа Ђурана, чајетински тим је наступио са само седам играча, али је екипа показала победнички карактер који је краси ове сезоне и надокнадила 18 поена заостатка.

Најефикаснији је био јунак меча Немања Протић који је убацио 23 поена укључујући полагање и слободно бацање за победу. У скраћеној ротацији тренера Страјина Недовића 13 поена је додао Санди Грубелић, а 12 је имао капитен Душан Кутлешић који је искључен почетком четврте четвртине.

У екипи из Никшића истакао се Владимир Томашевић са 28 поена.

Меч је у уводно делу био уједначен и Чајетинци су углавном успевали да остваре своје поставке игре, али Сутјеска има предност од пет поена после прве четвртине. У другом кварталу се осећало да Златибор има "кратку клупу", а у то је и неколико судијских одлука избацило екипу из ритма. Сутјеска је водила са плус 15 на полувремену, a средином трећег периода стигла је до предности од 18 поена (49:31).

Ипак, тренер Недовић је држао екипу мирном, а разлика се постепено топила. Чак и када је Кутлешић искључен после петог фаула, а другог у нападу, то као да је дало додатни мотив чајетинском саставу. Серијама погодака успевају да смање на пет разлике, али је уследила серија црногорског представника 7:0. Ни тада се Златибор није предавао, зонска одбрана је пореметила напад Сутјеске чији се промашаји ређају а Златибор на два минута пре краја је на посед заостатка.

У последњем минуту је Санди Грубелић најпре смањио на два поена заостатка, а после још једне добре одбране, хладнокрвни Протић се одлучио за продор у последњем нападу, успео је да прође Варајића који прави фаул, а велику смиреност искусни плејмејкер је показао и на пеналу чиме је донео победу Златибору.

У последњој утакмици петог АБА2 турнира, уједно и лигашког дела, Златибор у недељу од 15 часова игра против МЗТ-а, а победа може поправити пласман пред доигравање.

Сутјеска - Златибор 72:73 (21:16, 25:15, 21:24, 5:18)

Дворана: Пецара, судије: Круљац, Станковић, Седлар.

Сутјеска: Миловић, Варајић 2, Копривица 2, Ћалић 10, Бојић, Спасојевић 18, Томашевић 28, Вујошевић, Војиновић, Гутовић, Симић 12.

Златибор: Протић 23, Чабрило 6 (6ск), Аџић, Кутлешић 12, Весовић, Ђуран, Грубелић 13, Јоксимовић, Тадић 8, Николић 11 (6ск)