Кошарка: Два фронта, убедљиве победе (видео)

Утакмица Златибора и Здравља у Чајетини

Кошаркаши Златибора победили су екипу Здравља са 98:79 у 14. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије у Спортској дворани у Чајетини. Ово је трећа убедљива победа за Чајетинце у низу у оба такмичења пред последњи меч у години и полусезони против Чачка 94 у гостима.

Меч је решен у трећој четвртини коју су домаћи добили са 33:19 и тако дошли до комотне предности. Најефикаснији у победи био је Брано Ђукановић са 20 поена, а по 15 су убацили Марко Тејић и Филип Ђуран. Сви играчи Златибора који су наступили на мечу су се уписали у стрелце.

Са друге стране у екипи из Лесковца која је доживела 11. пораз је најбоље расположен био бивши играч Златибора Милош Јовић са 24 поена.

Екипа са зачеља табеле је одиграла добро прво полувреме и држала се у резултатском егалу уз вођство. Екипа Страјина Недовића у претходном периоду показала тенденцију да нешто слабије одигра мечеве после АБА2 турнира, а такав је био случај и на отварању овог меча. Домаћи играчи су долазили до добрих позиција и отворених шутева, али је било дефанзивних пропуста чиме је изпстала и игра у транзицији, а разиграни Јовић је користио простор и погодио је неколико везаних шутева за два. У трећој четвртини Златибор се одвојио погоцима Марка Тејића, и убаченим тројкама у чему су предњачили Ђукановић, Ђуран, Поњавић и Грубелић. Појачан је и дефанзивни притисак, а добром одбраном поново су се истакли Богдан Тејић и Карапанџић док је Протић имао смањену минутажу ради одмора.

Ово је била друга победа Златибора у последње две године против старог ривала са којим се сретао у нижим ранговима током претходних деценија.

После убедљивог пораза у КЛС дербију претходне недеље од Металца, ово је трећи узастопни тријумф са двоцифреном разликом уз победе над хрватским представницима Осијеком и Горицом у АБА2 лиги. У овом колу КЛС-а је Слога савладала Металац па су на табели понбово нма врху Ваљевци, Златибор и Динамик са по 12 победа и два пораза. Последње, ванредно коло, које се игра у среду одлучиће ко ће бити први на полусезони и тако се пласирати на Куп Радивоја Кораћа. Златибор у том 15. колу гостује екипи Чачка 94.