Кошарка: Други узастопни пораз Златибора (видео)

Кошаркаши Златибора изгубили су од Слободе резултатом 87:89 у утакмици 19. кола Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену у Чајетини.

Чајетински тим је доживео пети пораз у првенству, а други узастопни и други на домаћем терену иако је у првом полувремену водио са 18 поена разлике. Ипак, Слобода је у другом полувремену направила преокрет иако због проблема са коронавирусом није играла од 24. јануара и неколико играча није тренирало до ове утакмице.

Одличан меч одиграо је Ђорђе Пажин убацивши 29 поена, од тога 21 у другом полувремену, добру подршку имао је од центра Димитрија Николића који је убацио 18 поена, који је као и капитен Стефан Симић (2п) имао коронавирус, док су по 10 поена убацили Алекса Степановић и Игор Чворовић.

У екипи Златибора која је први пут у сезони доживела два везана пораза је 28 поена постигао Немања Протић, док је 21 убацио Стефан Митровић. То није било довољно за тријумф јер нико од саиграча није био поентерски двоцифрен, а на овом мечу није било најбољег стрелца Душана Кутлешића који би требало од среде да почне са тренизима. У првом мечу у Чајетини Американац Брендон Мекој је убацио шест поена, од тога два добра закуцавања, уз седам скокова.

Занимљиво да је Златибор такође победио као госту Ужицу у првом делу сезоне, а ово је прва победа Ужичана у комшијском дербију ове сезоне пошто су изгубили и на АБА2 турниру.

Златибор после 19 утакмица има 14 победа и пет пораза и на трећем месту има два тријумфа мање од Војводине, а два више од Новог Пазара. У наредном колу Чајетинци би требало да дочекају Металац 15. фебруара.

Златибор - Слобода 87:89 (28:18, 21:17, 22:31, 16:23) Дворана: Спортски центар Чајетина, судије: Белошевић, Пецељ, Матић. Златибор: Протић 28 (5ас), Чабрило 6, Остојић, Марјановић 2, Митровић 21, Јефтић 9 (6ск), Ризнић, Воркапић 2, Папић 7, Мекој 6 (7ск), Станојевић 6, Павловић. Слобода: Тејић 3, Симић 2, Илкић 9, Ћубић 2, Степановић 10 (7ск), Аксентијевић, Тадић 4, Николић 18, Илић 2, Матовић, Чворовић 10, Пажин 29 (4/5 за два, 5/6 за три). https://www.youtube.com/watch?v=flqmcHdvUcM&feature=youtu.be М. Ј.