Кошарка: Борац успешнији за пола коша од Златибора (видео)

Кошаркаши Златибора су у утакмици 7. кола Кошаркашке лиге Србије поражени на свом паркету од чачанског Борца са 80:79. Чачани су и даље лидери на табели, без пораза, а ово је био други овосезонски неуспех Златибора, први пред домаћом публиком. Пред препуним трибинама дворане "Спортског центра Чајетина", где је била и солидна група гостујућих присталица, оба тима су започела меч у жестоком ритму. Златибор је био веома прецизан у шуту за три поена, што им је на старту донело пет поена вишка. Можда и најјаче оружје домаће екипе ове сезоне, шут за три поена, значајно је помогао Чајетинцима да одрже вођство до краја периода, иако је Борац појачао притисак (25:22). Воркапић је чак погодио тројку уз фаул, а до изражаја је дошла и његова сарадња са Павловићем. Златибор је у наставку дошао и до плус седам (29:22), што ипак није спречило Чачане да по први пут поведу (31:32), а у тим тренуцима досуђена је и техничка грешка клупи за резерве домаћих. Златибор се у завршници полувремена "вратио" тројком Ризнића, те су на одмор отишли са вођством 40:37. Већ на старту наставка домаћи су успели да се врате на осам поена предности, а поново је Ризнић био прецизан у шуту за три поена. Поенима Митровића и Поповића Златибор је по први пут дошао и до двоцифреног вођства (56:44). Гостима је мало шта полазило за руком, а већи део напада ишао је под кош, преко Неранџића, којег су домаћи играчи успешно "затварали". Борац је за релативно кратко време преполовио заостатак, а потом дошао и на само кош минуса (61:59). У самом финишу четвртине уследила је повратна мини серија поена домаћих, који су у последњих десет минута ушли са 66:59. Са пет узастопних поена Кочовића Борац је у последњем периоду поново повео (66:68), а уводни минути ове деонице у потуности су припали гостима. Поенима Маројевића Златибор је дошао до изједначења и до краја меча виђена је веома неизвесна борба. Џонс је на два минута до краја тројком са десет метара поново донео вођство Борцу. Неранџић је у последњем минуту погодио улаз уз фаул, мада није искористио слободно бацање и тако довео Чачане на плус три. Прекршај Мајсторовића у нападу донео је прилику домаћима да преокрену у тренуцима када су имали само пола коша минуса, у чему нису успели. Уследила су два промашаја Мајсторовића са линије пенала, после чега су Чајетинци промашили шут за три поена, што је означило велико славље гостујућих играча.

Представници гостујуће екипе су, непосредно пред почетак утакмице, председнику Златибора, Рајку Пелверовићу, уручили поклон поводом обележавања 40-годишњице постојања клуба.

Најефикаснији на мечу био је Брајс Тајлер Џонс (17 поена, пет скокова, осам додавања), а запажен код гостију био је и Ненад Неранџић (13 поена, пет скокова). У домаћем тиму Светозар Поповић имао је дабл дабл (14 поена, 10 скокова), Богдан Ризнић је имао 15 поена и шест скокова, Стефан Митровић је постигао 12, а Драгослав Папић 11.

КК Златибор: Маројевић 4, Ризнић 15 п. 6 ск, Папић 11, Весовић, Павловић 9, Стаменић 2, Станојевић 4, Поповић 14 п. 10 ас, Митровић 12, Миловановић, Воркапић 8, Остојић. Тренер: Страјин Недовић

КК Борац: Чарапић 8, Аликадић, Поповић, Ђоковић 2, Крсмановић, Бумбић, Гавриловић 10, Мајсторовић 7 п. 7 ск, Неранџић 13 п. 5 ск, Тодоровић 8, Џонс 17 п.  5 ск. 8 ас. Тренер: Марко Мариновић