Кошарка: Агресивнија Слобода са више жеље славила у комшијском дербију

Кошаркаши Златибора поражени су од Слободе рењзултатом 71:87 у четвртом колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену. Чајетински тим је поново одиграо слаб меч и агресивнијем противнику дозволио да дође до тријумфа који је резултатски могао бити и убедљивији у комшијском дербију.

Након уједначеног првог полувремена током којег је и поред пропуста у одбрани екипу Златибора у игри држао капитен Душан Кутлешић са 17 поена, трећа четвртина коју су Ужичани добили са 24:12 прокрчила је пут ка сигурном тријумфу. Колико је екипа Оливера Поповића енергетски боље ушла у меч, показује податак да је Слобода имала 50 скокова, од чега чак 17 у нападу наспрам 27 ухваћених лопти Златибора.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Кутлешић са 21 поеном, а двоцифрен поентерски учина имао је још Тадија Тадић са 13 поена. У победничком саставу, који је у дворани Спорског центра Чајетина имао и солидну подршку ужичке публике, 20 поена је убацио Ђорђе Димитријевић, док је Недељко Пријовић уписао 19 поена и 13 скокова, а центар Алекса Илић је додао 15 поена уз осам ухваћених лопти.

После четири кола Златибор је у доњем делу табеле са једном победом и три пораза, и у наредном колу гостује Дунаву. Слобода је дошла до трећег узастопног тријумфа, колико има група тимова на челу табеле.

Златибор – Слобода 71:87 (21:21, 18:22, 12:24, 20:20)

Дворана: СЦ Чајетина, гледалаца:350, судије: Јурас, Миздрак, Милојевић.

Златибор: Николић 7, Протић 3, Аџић 2, Кутлешић 21 (5ск), Јовановић, Јоксимовић 2, Тадић 13, Рос 6, Боровњак 2, Павловић 6.

Слобода: Пријовић 19 (13ск), Илкић 9, Ћубић 6, Илић 15 (8ск), Димитријевић 20, Новак 6, Аксентијевић 2, Божић 8, Благојевић, Миладиновић 2, Матовић, Матић.