КК Златибор - ОКК Београд 50:62 (видео)

У мечу 17. кола КЛС-а кошаркаши Златибора поражени су на свом паркету од ОКК Београда са 62:50.

Чајетинци су у меч ушли серијом 4-0, али њихов противник и поред неколико промашених почетних напада није допустио стварање већег заостатка. Разиграни Мусић је помогао свом тиму да преокрене резултат и поведе са четири поена (15-19), а резултатом 22-18 су отишли на паузу. Занимљиво је истаћи да је ОКК Београд скоро читаву прву четвртину одиграо са непромењеном почетном петорком, а да су и у редовима домаћих тројица стартера провела на паркету свих десет минута. Алтин Исламовић је за само 15 секунди проведених на паркету постигао тројку којом је сачувао стечену залиху свог тима.

Златибор је у другом периоду доминирао у скоку, али је константно резултатски заостајао. У неколико наврата лопта им је "излазила из коша", те су гости у једном тренутку имали и пет поена вишка (28-23). Чајетинци су у завршници периода поново повели (31-28), искористивши неколико грешака ривала, а посебно се истакао Павловић, са шест постигнутих поена. Београђани су до краја полувремена ипак још једном повели, а управо тим резултатом се и отишло на одмор (31-32). У редовима гостију Вељковић је обележио прво полувреме по броју ухваћених лопти (седам).

Гости су боље почели трећи период, поново "побегли" на пет разлике, али је Маројевић одржавао корак своје екипе. Тројком Ризнића Златибор је у завршници четвртине вратио четири поена вишка (44-40). ОКК је у последњем минуту пропустио неколико изгледних прилика за кош, тако да је Златибор у последњу деоницу ушао са кошем предности (45-43).

ОКК је у последњој деоници поново преокренуо, а тројком Симеуновића на пет минута до краја стекао и највећу предност до тог тренутка (54-48). Златибор у тим тренуцима није успео да реализује неколико напада у низу. Поенима Вељковића са линије пенала, уз погођену тројку Јовичића, Београђани су на нешто мање од два минута пре краја практично решили питање победника, по први пут на мечу стекавши двоцифрену предност (59-48). До краја меча стекли су и 12 поена вишка (62-50) што се испоставило и као коначан резултат меча.

У редовима домаћина Радомир Маројевић је имао 11 поена и девет скокова и био је једини играч са двоцифреним бројем поена. Код Београђана Новак Мусић је постигао 16 поена, три мање је убацио Ђорђе Симеуновић, док је Миленко Вељковић дошао до дабл дабл учинка (13 поена, 14 скокова).

КК Златибор: Смоловић, Ризнић 9 п. 6 ск, Маројевић 11 п. 9 ск, Крстајић 2, Чорбић, Весовић, Воркапић 5 п. 5 ск, Павловић 6, Бабовић 6, Рондовић 5, Бјелица 6, Лобарев. Тренер: Вања Гуша

ОКК Београд: Мусић 16, Вељковић 13 п. 14 ск, Симеуновић 13, Јовичић 9, Ланговић 1 п. 9 ск, Грујанић, Вићентић, Исламовић 5, Неговановић, Маран, Миљеновић 5, Кузмановић. Тренер: Бранислав Вићентић