КК Златибор - КК Металац 89-91 (видео)

У мечу 3. кола Кошаркашке лиге Србије екипа Златибора на свом паркету је поражена од ваљевског Металца са 91-89.

(меч је почео минутом ћутања поводом смрти генералног секретара ФИБА, Франка Баумана)

После почетног вођства Златибора оба тима су силовито окончала неколико узастопних напада, с тим што је Металац захваљујући ефикасном Дојлу успео да преокрене на 15-11. Ваљевци су у овом делу меча имали и плус пет, а били су нешто успешнији у шуту за три поена.

Добру игру Маројевића у одбрани његови саиграчи су испратили на прави начин у нападу, тако да је Златибор преокренуо резултат већ у уводним минутима наставка. Вођство су чували све до завршна три минута, када су гости казнили једну изгубљену лопту и поготком Васића поново повели. Златибор је потом брзо узвратио тројкама Бабовића и Павловића.

Чајетинци су боље отворили трећи период и дошли до највеће дпредности до тада (47-40). Металац се није предавао, успео је поново да изједначи, а Златибор је потом узвратио и стекао вишак од осам поена (62-54). Воркапић је у овом периоду погађао за домаћи тим из неких скоро немогућих позиција.

Тројком управо Воркапића Златибор је почетком последње деонице први пут повео двоцифреном разликом (71-61). Металац је, међутим, за само минут и по смањио на поен заостатка, пре свега захваљујући разиграном Ђукановићу. Пет узастопних поена Рондовића поново је "одлепило" Чајетинце, али Ваљевци веома брзо долазе до новог поравнања (76-76), а после неспортске грешке досуђене Ризнићу и до преокрета (79-83). У општем метежу, Ђукановић је три минута пре краја због пет пенала морао ван игре, а техничке грешке су у тим тренуцима досуђене клупи Металца и Божидару Бабовићу, који је убрзо потом тројком донео ново вођство свом тиму (85-83). Васићевом тројком Металац је опет повео (85-86) и  с тим резултатом се ушло у последњи минут. На пола минута пре краја Неранџић је искористио ситуацију под кошем домаћих и донео три поена вишка својој екипи (85-88). У пенал завршници пресудила је изгубљена лопта домаћих у последњим секундама.

Најефикаснији у домаћем тиму су били Радомир Маројевић (14 поена, осам скокова, седам асистенција) и Петар Воркапић, који је остварио дабл-дабл (17 поена, 11 скокова). Код гостију истакли су се Ђукан Ђукановић (19 поена, по пет скокова и додавања), Александар Васић (18 поена, пет скокова) и Лукас Едвард Дојл, који је од укупно 15 поена 11 дао у првој четвртини.

Александар Васић, играч Металца:Важна победа, после три узастопна пораза у свим такмичењима. Долазак Микулића нам је олакшао на центарској позицији. Надали смо се изненађењу и веома важном тријумфу, пре свега на психолошком плану.

Михаило Почек, тренер Металца: Тежак меч на менталном плану, после два пораза у КЛС-у. Уверавао сам играче да можемо победити, Златибор нам је био и дужник из претходне сезоне. Ми смо имали више живаца у завршници, долазак Микулића нам је много допринео у ротацији.

Петар Воркапић, играч Златибора: Честитке Металцу. Важан меч за оба тима. Мало слабија одбрана пик ен рола у другом полувремену и чињеница да нисмо правили фаул у завршници су нас коштали. Окрећемо се гостовању у Београду.

Вања Гуша, тренер Златибора: Ушли смо сувише меко и изгубили смо меч већ тада. Противник има зналце на бековским позицијама, а слободна бацања су нас коштала уласка у мирнију завршницу. Окрећемо се себи, јер нас чекају три тешка меча.

Иначе, Златибор је на овом мечу имао подршку свог некадашњег играча, Светозара Поповића.

КК Златибор: Смоловић, Воркапић 14 п. 11 ск. 5 ас, Гашић 2, Маројевић 14 п. 8 ск. 7 ас, Бјелица 7 п. 5 ск, Павловић 10, Бабовић 11, Чорбић, Ризнић 5, Рондовић 12, Симовић 12, Лобарев. Тренер: Вања Гуша

КК Металац: Ђукановић 19 п. 5 ск. 5 ас, Стаменић 4, Ђуковић 12, Васић 18 п. 7 ас, Дојл 15, Микулић 10, Турбић, Матић, Стефановић, Никчевић, Павловић, Неранџић 13 п. 6 ск. Тренер: Михаило Почек