КК Златибор - КК Мега Бемакс 79-82

У веома узбудљивом дуелу 5. кола кошаркашке Суперлиге Србије екипа Златибора је на свом паркету поражена од Мега Бемакса са 82-79. Чајетинцима је ово четврти пораз, док је тим Дејана Милојевића остварио други тријумф.

КК Златибор - КК Мега Бемакс 79-82 (26-22, 17-21, 12-24, 24-15)

Чајетински тим, који је и на овом мечу био ослабљен неиграњем Милана Вулића, показао се више него достојним ривалом саставу који је један од представника наше земље "на Јадрану". Веома расположени старт меча и резултат 11-0 натерао је тренера Милојевића на тајм-аут већ после непуна три минута. Иако су гости успели да се врате и чак поведу с пола коша разлике, Златибор је имао предност после првих десет минута (26-22). Тандем Папић-Поповић био је покретачка снага домаћих у том периоду, уз сасвим добру минијатуру Пантића. Техничка грешка Вањи Гуши (по сопственом признању тек друга у 21-годишњој каријери) на почетку другог периода допринела је резултатском преокрету, али је у редовима Чајетинаца Маројевић, иако често удвајан, одржавао свој тим у игри. Златибор је вратио  +5, а увођењем Чорбића домаћи су добили на "живости". На одмор се ипак отишло с нерешеним резултатом (43-43).

Трећи период донео је прво осетније вођство Мега Бемаксу. Битадзе и Марјановић били су нерешив изазов за домаће, тако да је Златибор у последњу четвртину ушао са заостатком од 12 поена (55-67).

Када је Мега дошла до максималних +16 (58-74), мало ко је очекивао да ће овај меч бити решен у пенал завршници. Ипак, велика борбеност Гуџића, изражена пре свега у украденим лоптама и блокадама, као и поуздана игра под кошем Маројевића, представљали су увод у резултатски повратак домаћих. Он је уследио пред улазак у последњи минут, најпре тројком Величковића, а потом и поенима Папића после скока (73-76). Можда и кључни тренутак меча био је скок Битаздеа после промашеног пенала свог тима, а потом је исти играч погодио оба слободна бацања. Уследила је тројка Папића, тако да су гости у пенал завршници имали "само" два поена вишка (79-81). Половичан учинак гостију с пенала, а потом и спречен покушај Величковића за три поена решили су питање исхода меча.

Најефикаснији код домаћих био је Драгослав Папић са 27 поена и пет скокова, Радомир Маројевић убацио је 21 поен, Младен Пантић 12, а Светозар Поповић је уз два поена имао седам скокова и девет додавања. У Меги највише се истакао Гога Битадзе (17 пеона, 10 скокова), Александар Лазић имао је 16 поена и шест скокова, а исти број кошева постигао је и Лука Ашћерић.

[easy_image_gallery gallery="300"]

КК Златибор: Тмушић, Симовић, Папић 27 п. 5 ск, Величковић 9, Поповић 2 п. 7 ск. 9 ас, Смоловић, Маројевић 21, Спасов, Пантић 12, Гуџић 3, Ризнић 5, Чорбић. Тренер: Вања Гуша

КК Мега Бемакс: Мусић 4, Ашћерић 16, Марјановић 8, Чарапић 2, Битадзе 17 п. 10 ск, Лазић 16 п. 6 ск, Копривица 3 п. 6 ск, Самарџински, Мишковић 11, Церовина, Мушиди, Фундић 5. Тренер. Дејан Милојевић

У групи А на половини такмичења Борац и даље води са максималним учинком, псоле убедљиве победе над екипом Младости (96-63), док је Црвена звезда на гостовању Тамишу славила са 87-86.