KK "Рујно": Првенство Србије за полетарце, пионире и наде

КК Рујно на Првенству Србије

Чланица карате клуба Рујно Ања Милосављевић освојила је сребрну медаљу у борбама на Првенству Србије за полетарце, пионире и наде узраст до 14 година. Такмичарка чајетинског клуба рођена 2012. године је после низа одличних борби постала вицешампионка државе у категорији до 40кг.

На овом великом такмичењу под окриљем Карате федерације Србије у борбама се надметао и Милован Бошковић и изгубио је меч за бронзу у категорији до 45кг. Током првог дана дводневне манифестације одржана су такмичења у катама, а за KK "Рујно" наступале су Неда Шкодрић и Маријана Смиљанић које су такмичење завршиле након првог меча, док је Мања Радибратовић након трећег круга изгубила меч за бронзану медаљу, заузевши четврто место.

У хали Спортског Центра „Љубомир Ивановић Геџа“ у суботу и недељу (18. и 19. март) учешће је узело више од 1.500 такмичара и 120 клубова из целе Србије међу којима и КК "Рујно" из Чајетине. Карате Клуб Младеновац се још једном доказао као одличан технички организатор великог такмичења.