Каратисти Рујна започели сезону са пет медаља у Јагодини

Такмичари Карате клуба „Рујно“ из Чајетине освојили су пет медаља на XX Меморијалном турниру „Драгослав Радовановић – Пјер“, одржаном у Јагодини. У категорији ката појединачно сребро су освојиле Јована Аћимовић и Милица Шундерић, док се бронзом окитила Неда Лојаница, која је недавно појачала клуб и, према речима тренера, Слађане Вуловић, представља значајно појачање. Као ката тим истакле су се: Аница Радибратовић, Мирјана Станић и Неда Лојаница, освојивши сребро, у изузетно јакој конкуренцији од преко десет тимова. У истој категорији је наступао и тим у саставу: Јована Аћимовић, Петра Божић и Теодора Милић, међутим нису успеле да се домогну постоља. Екипа коју су чинили Николина Тодоровић, Јована Аћимовић и Вук Милосављевић наступили су као микс ката тим и пласирали се на треће место. У појединачној конкуренцији такмичили су се још Дарко Лазаревић, Јанко Гукић и Драган Ћировић, којем је ово било прво такмичарско учешће, а наступ је имао и микс ката тим у саставу Милица Шундерић, Дарко Лазаревић и Јанко Гукић, међутим нису успели да се пласирају даље. На турниру у Јагодини учествовало је преко 550 такмичара из 34 карате клуба, са преко 730 наступа.

(ивор и фото: Карате клуб Рујно)