Каратисти „Рујна“ заблистали у Врњачкој Бањи

Под покровитељством карате клуба „Падобранац“ из Врњачке Бање, 19. априла одржан је интернационални карате турнир „Врњачка Бања – опен 2015“. У спортској хали „Владе Дивац“ на такмичењу се окупило 400 такмичара из 32 карате клуба.

За КК „Рујно“ наступило је једанаест такмичара у појединачној конкуренцији. Каратисти чајетинског клуба су на овом турниру освојили шест златних, три сребрне и две бронзане медаље. После напорних тренинга и такмичења уследили су заслужени резултати и изузетан дан за каратисте „Рујна“. Доминантније у клубу, а и на овом такмичењу, ипак су биле младе даме које су бриљирале.

Жестока психичка борба, како са противником тако и са самим собом, уследила је на татамију. Иако, за карате важи да је то борилачка вештина у којој предњаче народи далеког истока, Милицу Шундерић није успела да застраши искусна кинеска противница. Она је применила своје знање и успела да заузме прво место. Уследио је наставак такмичења, где су успеле да се искажу Јована Аћимовић, Аница Радибратовић и Мира Станић, освојивши златне медаље. У стопу су их пратиле Ведрана Селаковић и Николина Тодоровић које су кући понеле сребрна одличја и Петра Божић која је заузела треће место. Оне су својим стилом и техником успеле да одушеве судије, што је велико признање за њиховог тренера за досадашњи уложени труд и рад.

Одмах након завршених женских мечева уследило је жестоко навијање за мушки део екипе. Са „ветром у леђа“ за злато су се изборили Дарко Лазаревић и Вукашин Вилотијевић, док је друго место заузео Вук Милосављевић, а треће Јанко Гукић.

Тренер КК „Рујно“, Слађана Вуловић, изузетно је задовољна наступом наших каратиста на овом такмичењу.