Карате: Задовољавајућ наступ Ање Милосављевић на првенству Балкана

Ања Милосављевић и тренер Слађана Вуловић

Такмичарка карате клуба Рујно Ања Милосављевић учествовала је на првенству Балкана у Бару као чланица репрезентације Србије под окриљем Светске карате федерације ВКФ.

Ања Милосављевић је у осмини финала борби у категорији 11 година до 40 килограма изгубила први меч од такмичарке из Турске у ком је и поред треме пружила добар наступ, а због уласка њене противнице у финале је добила прилику у репасажу где је изгубила од представнице Хрватске. Ипак, учешће на овако великом такмичењу је значајно искуство за талентовану каратисткињу Рујног и додатна мотивација за даљи рад са тренером Слађаном Вуловић.

На 27. првенству Балкана од 26. до 28. маја у дворани Тополица учествовало је преко 1400 такмичара из 11 земаља, а репрезентација Србије освојила је 36 медаља, од тога шест златних.