Јуниори КК Златибор поражени од Слоге

У веома узбудљивом мечу Међурегионалне лиге Центар јуниори КК Златибор поражени су на свом паркету од краљевачке Слоге са 76:71.

Чајетинци су водили три четвртине, у последњу су ушли без повређеног Матије Милекића, до самог краја били у прилици да остваре тријумф, али гости нису испуштали вођство, у које су по први пут на мечу дошли у завршници. Златибор је у другој четвртини имао 18 поена вишка, био надмоћан у скоку, док су гости изгубили велики број лопти. Међутим, у наставку се предност Чајетинаца све више смањивала, а посебно заслужан за то био је у шуту за три скоро непогрешиви Ћурчић. Повреда Милекића у трећој четвртини додатно је отежала посао домаћима.

Код домаћих је најефикаснији био Ђорђе Лојаница (20 поена), Матија Милекић је убацио 18, Матеј Гавовић 17, а Никола Сапун 12 поена. У редовима гостију Лазар Ћурчић је постигао 22 поена, Михајло Јанићијевић 19, а Андрија Петровић 16 кошева.

Сезона је по Златибор ипак завршена победом, додуше, за "зеленим столом". Екипа Напретка из Крушевца одустала је од утакмице која је била на програму за сутрашњи дан, такође на Златибору, тако да је меч регистрован у корист домаћих службеним резултатом 20:0.

КК Златибор: Станишић, Гавовић 17, Милекић 18, Лојаница 20, Сапун 12, Млађеновић, Стакић 4, Весовић. Тренер: Владан Калоперовић

КК Слога Краљево: Кнежевић 5, Јанићијевић 19, Ћирковић 5, Алексић 3, Петровић 16, Тодић, Јанковић, Жупањац 5, Јечменица 2, Ћурчић 22, Николић, Борић. Тренер: Игор Вељковић