Историјски бодови Ање Илић у Давосу

ДАВОС-Ања Илић, репрезентативка Србије у нордијском трчању, заузела је 37. место у спринту слободним стилом у Давосу и освојила 14 бодова у Светском купу 2022/23.
На тај начин, 24-годишња чланица СК Звезда са Златибора, постала је и прва Српкиња, која је дошла до бодова у најелитнијем такмичењу у нордијском трчању.

У квалификационој трци на стази дугој 1,500 метара, Илићева је остварила 37. резултат у конкуренцији 39 такмичарки, са 35,9 секунди заостатка за Швајцаркињом Надин Фендрих, каснијом победницом трке.

Након што су српски спортисти освајали бодове у Светском купу у скијању и биатлону, Ања је постала прва такмичарка у крос-кантрију, којој је то пошло за руком. Претходно је са Маидом Дрндић освојила бодове у тимском спринту. То се догодило пре две године у немачком Дрездену.

„Презадовољни смо освојеним бодовима у Давосу. Циљ за ову сезону остварили смо већ на њеном почетку. Драго ми је што је Ања освојила прве бодове за Србију у историји нордијског трчања. Сада можемо без оптерећења ући у други, па и трећи део сезоне, али је сигурно да ћемо ускоро остварити нове успехе на великим такмичењима“, рекла је Мина Илић, први тренер репрезентације Србије у крос-кантрију.

Ања Илић се из Швајцарске враћа у Србију, а након празничне паузе уследиће нови изазови – у Купи Балкана, као и учешће на Светском првентсву, које ће се у фебруару одржати на Планици (Словенија).

Извор фотографије: ZoomUe