Голеада Златибора за крај године (видео)

Победа Златибора за крај године

Футсалери Златибора победили су Косјерић са 9:5 у надокнади петог кола Треће лиге Запад на домаћем терену што им је последња лигашка утакмица у овој години. Чајетински тим је тако дошао до четврте победе у лиги на тек трећој утакмици код куће у сезони.

Голеада против последњепласираног тима на табели је леп крај такмичарске године пред зимску паузу. Златибор је оправдао улогу фаворита иако су гости имали и својих шанси да направе преокрет. Домаћи су дошли у вођство после десетак минута голом Шуњића после лепог додавања искусног Мудринића. Предност је дуплирао Милош Гардић којем је ово била прва утакмица за КМФ. Косјерић користи контранапад и смањује на 2:1, али добрим позиционирањем се поново уписује Шуњић а већ у следећем нападу Вељко Томић постиже гол за 4:1. Кишу голова настављају Марко Станић и поново Гардић за комотну предност и, чинило се лаган пут до победе.

Ипак, грешке и пад концетрације доводе до два брза гола за Косјерце до полувремена. Голгетерска серија гостију је настављена и у другом полувремену јер Лука Савић погађа два пута из сличних акција и резултат је био 6:5. Тада је са неколико одбрана Златибор сачувао голман Радосав Дрндаревић, који је наступио уместо суспендованог Немање Кутлешића. Ипак, домаћи играчи користе велики простор у одбрани Косјерића, још два голас постиже расположени Томић и још један Станић па Златибор крунише ефикасну партију против најслабије дефанзиве у лиги.

После прве половине трећелигашког футсала и 11 јесењих кола екипа Ратка Несторовића је на осмом месту са 15 бодова из четири победе, три ремија и четири пораза. Такмичарска пауза ће трајату до трећег фебруара.