Концерт под називом „Где се равнице и планине састају“ одржан је у суботу у КЦ "Златибор" у организацији „Удружења за неговање народне традиције Златибор“, а гости су им били ФА "Вила" из Новог Сада и КУД "Доситеј Обрадовић" из Београда.
Оно што им је заједничко, јесте љубав према народној игри и песми и жеља да се сачува тај драгоцени аманет остављен од старина, аманет који је поред језика важно обележје српског народа. „Удружење за неговање народне традиције Златибор“ из Чајетине је са својим гостима, ансамблом „Вила“ и друштвом „Доситеј Обрадовић“, у КЦ „Златиор“ приредио концерт којим је публици разиграо срца.
"Има скоро четири године како смо основали те дечје групе, извођачки ансамбл. Дошло је време да направимо и самостални целовечерњи концерт.Овог пута смо концерт назвали "Где се равнице и планине састају“ јер смо хтели, пошто смо ми са планине, да позовемо људе из равнице, из Војводине, да направимо неку сарадњу. Ове године смо изабрали друштво "Доситеј Обрадовић", једно младо друштво које је основано пре две године. И сами смо били почетници па знамо колико нам је значила помоћ и подршка у самом старту, те и ми желимо да помогнемо њима на њиховом добро путу.Са друге стране, позвали смо једно искусно, велико друштво, по мом мишљењу можда најбоље културно-уметничко друштво у Србји. То је друштво које је настало 1934.године, а истакнути уметнички директор је Милорад Лонић, човек који је поставио 6-7 кореографија Националном ансамблу "Коло", друштво које негије песму и плес, све . За респект!", рекао је овом приликом Лука Весовић, уметнички руководилац УЗННТ Златибор.
Ансамбл „Вила“ краси богата концертна активност. Наступима у земљи и широм света, они проносе лепоту нашег народног ствалаштва и повезују се са људима сличне мисије и визије.
"Благо роду којем су преци оставили овакву заоставштину као што су нама, и зато сам увек рад да посветим пажње колико могу одрживом нематеријалном културном наслеђу које је, а често нисмо ни свесни, велико и подиже нас на тој светској културној ризници. Мало смо се вечерас определили за онај сегмент везан за наслеђе, мало старије, које припада косовско-ресавском, а други призренско-тимочком дијалекту", нагласио је уметнички руководилац ФА“Вила“ Милорад Лонић.
Домаћини су приказали, пре свега , игре из Златиборског краја које у себи носе ерски шаљиви дух. КУД „Доситеј Обрадовић“ публици је понудио ужитак у занимљивим кореографијама Игара из Лесковца и Шопским играма.
"Први пут смо на Златибору и веома смо узбуђени због овог концерта", прича Филип Решидовић, уметнички руководилац КУД „Доситеј Обрадовић“ из Београда и додаје: "Даћемо све од себе да презентујемо наше игре у што бољем светлу. Радујемо се овом сусрету и дружењу."
Реакције публике, која је честим пљеском пратила игру, биле су довољан доказ успешности намере ова три фолклорна друштва да се прикажу на најбољи могући начин, и да лепотом песме и игре пренесу лепоту и богатство српског наслеђа .