Футсалери Златибора дошли до шесте победе

Циљ остварен

Футсалери Златибора победили су екипу Карелија са 4:3 у надокнади утакмице 15. кола Трећег лиге Запад на домаћем терену у дворани Туристичко рекреативног комплекса Златибор. Чајетински тим је прекинуо низ од два пораза и задржао се у безбрижном делу табеле.

Гости са Уба су дошли на Златибор као боље пласирани тим, али као већина тимова у овој лиги нису били у пуном саставу на страни. Екипа Ратка Несторовића је то покушала да искористи и агресивним приступом од старта меча. Добар почетак је крзнисан поготком Николе Бјеличића за вођство. Добром нападачком игром Златибор дуплира предност голом Александра Драговића. У наставку домаћи су већину меча провели у дефанзивном ставу с обзиром да је Карели играо са играчм више, односно голманом у пољу.

Са два гола вишка на полувремену, слична слика виђена је и у наставку. Златибор долази до трећег поготка после лепог дриблинга луцидног капитена Марка Станића и друге сигурне егзекуције Драговића. Са 3:0 је деловало да Златибор има сигурну победу, али борбени Убљани се нису предавали и после добре размене пасова постижу два поготка на сличан начин и воде меч у неизвесну завршницу. Драговић користи одсуство голмана са гол линије да употпуни хет – трик, ипак на два минута пре краја Карели постиже и трећи погодак, али је Златибор успео до краја да сачува победу.

Због одсуства првог голмана Немање Кутлешића, за Златибор је бранио ветеран Владимир Мудринић

Златибор се вратио у средину табеле са шестом победом у сезони и са 22 освојена бода. Тако се искупио за поразе од последњепласираног Косјерића у гостима и лидера Наменске код куће. Тим из Лучана се приближио пласману у виши ранг јер је победио најближег пратиоца Маргус, са чак 9:1 и то у гостима. Управо против Маргуса Златибор игра следећи меч, поново на домаћем терену.