Футсал: Златибор победио на тешком гостовању

Футсалери Златибора

Футсалери Златибора победили су екипу ПП192 са 3:2 на гостовању у 12. Колу Регионалне лиге Запад, група А. Са осмом победом задржали су друго место са којег се иде у бараж за виши ранг.

Стрелци за победу у Пријепољу били су б, Александар Драговић и голман Немања Кутлешић који је био играч утакмице захваљујући и добрим одбранама.

Чајетинци су све поготке постигли у првом полувремену после којег су имали убедљиву предност 3:0. Добро отварање утакмице матаријализовано је голом Деспића у 6. минуту, да би четири минута касније Кутлешић прецизним ударцем са средине терена савладао колегу. Како су се напади домаћих појачавали, Златибор је игру градио на контрама, а Драговић је јаким ударцем из тешке позиције постигао гол за велику предност у 17. минуту. У других 20 минута екипа ПП192 је све јаче нападала, публика их је носила, постигли су два гола, али нису стигли до изједначења. Састав Ратка Несторовића се добро бранио, а уз дозу среће однео је победу са једног од тежих гостовања у сезони.

Златибор је наступио у следећем саставу: Кутлешић, Ж. Костадиновић, М. Костадиновић, Деспић, Драговић, Бјеличић, Марић, Кокоровић, Петровић, Марић, Вујовић, Љубојевић.

До краја лиге су остала два кола, Златибор у наредном дочекује Арес, још један пријепољски тим, који је на претпоследњем месту табеле. У последњој рунди чајетински играчи малог фудбала гостују ужичком тиму 92.