Футсал: Прволигашка утакмица ФОН-Калча одиграна на Златибору (видео)

Златибор је по први пут био домаћин прволигашке утакмице малог фудбала. Водећи КМФ ФОН, недавни освајач Купа Србије, одлучио је да током спровођења припрема за предстојећи плеј оф у дворани ТРК Златибор одигра одложени меч последњег кола лигашког дела првенства.

У дуелу са нишком екипом Калче одиграли су нерешено 2:2 (0:2). Иако без већег такмичарског значаја, утакмица је била веома садржајна, уз велики број прилика за гол са обе стране. Нишлије су били бољи ривал све до последњих десетак минута, када је водећи тим лиге успео да изједначи. У самој завршници оба тима пропустила су добре шансе за постизање победоносног поготка.

-Честитао бих екипи Калче, која је дошла са малим бројем играча, али су "изгинули" на терену. Не иде нам у прилог то што смо овде у јаком тренажном процесу, јесмо уморни, али то није оправдање. Прво полувреме је припало Калчи, у другом смо били доста бољи. Пет играча нам није играло на овом мечу, што због лакших повреда, што због картона, тако да нам практично цела прва постава није играла на овој утакмици. Примарни циљ на Златибору је припрема за плеј оф, све мисли су усмерене на то, не знамо још ко ће бити ривал у полуфиналу.  - рекао је тренер ФОН-а, Милош Алиловић.

Како каже шеф струке, до одигравања меча на Златибору дошло је сплетом околности.

-Наместило се тако. Златибор смо одабрали раније за припреме, с обзиром на паузу пред последње коло, али се догодило то да се утакмице последњег кола одложе, а сам пут назад за Београд било би малтретирање играча.

ФОН је већ раније осигурао прво место на табели пред почетак разигравања за титулу, тако да им се пружа прилика да после освајања Купа, што им је највећи успех у досадашњој клупској историји, дођу и до дупле круне.

КМФ ФОН: Станковић, Краснић, Бркић, Борисављевић, Петрашевић, Лазић, Михић, Јокцимовић, Пешић, Мандић, Пршић КМФ Калча: Илић, Недељковић, Мишић, Павловић, Раденковић, Стојановић, Милосављевић, Денић И. Јанковић https://www.youtube.com/watch?v=wqRI7ZJeOmQ&ab_channel=TV%C4%8Cajetina