Футсал: Фуриозно друго полувреме за шести тријумф Златибора (видео)

У мечу 3. кола друге рунде такмичења Регионалне лиге Запад у футсалу екипа Златибора је у дворани "Спортског центра Чајетина" савладала лајковачки Зенон са 9:2 (0:1). Чајетинци су дошли до шесте победе у сезони и укупно 19. освојеног бода.

Иако су овог ривала у првој рунди као гости савладали са 8:0, прво полувреме ове утакмице није наговештавало сличан исход у корист домаћег тима. Обе екипе су створиле велики број шанси, Златибор је практично у истом нападу два пута погађао оквир гола, али је Зенон био тим који је једини материјализовао своју прилику у овом периоду - Дејан Станојловић је у 14. минуту меча довео свој тим у вођство.

У наставку, потпуно другачија слика на терену. Златибор је постигао шест голова у низу - Дејан Филиповић је изједначио у 23, одмах потом је Жељко Костадиновић преокренуо у корист своје екипе, Милан Зековић је био стрелац у 26. и 32. минуту, Александар Драговић у 29, а голман Немања Кутлешић је реализовао казнени ударац у 36. минуту. Никола Јосиповић је смањио резултат у 37, али су потом уследили аутогол Зенона, као и још по један гол Филиповића и Кутлешића, за коначних 9:2.

Златибор ће у наредном колу дочекати екипу Безбедности 192 из Ваљева, чиме ће се завршити јесењи део такмичења у лиги.

КМФ Златибор: Кутлешић, Драговић, Костадиновић Ж, Филиповић, Костадиновић М, Спасенић, Марић И, Зековић, Марић Д. Тренер: Жарко Љубојевић

КМФ Зенон Лајковац: Милетић, Бојичић, Васић, Ивковић, Прокић, Јосиповић, Митровић, Станојловић, Продановић, Манделац. Тренер: Милутин Митровић