Фудбалери Златибора победили Бачку

Фудбалери Златибора победили су екипу ОФК Бачке са 1:0 у седмом колу Прве лиге Србије на домаћем терену. Меч на стадиону Швајцарија решио је везиста домаћих Никола Недељковић лепим голом из слободног ударца у 47. минуту.

Екипа Предрага Ристановића дошла је до друге победе у такмичењу и још увек нема примљен гол код куће. Овим тријумфом Чајетинци су се изједначили управо са Бачком. Оба тима имају по 10 бодова, колико има и Колубара, четири мање од водећег Графичара.

Златибор је на овом мечу имао теренску иницијативу и можда највећи посед лопте у досадашњем такмичењу. Прву шансу имао је у петом минуту Јапанац Тачибана, али је Боб, како га зову навијачи и саиграчи, погодио само голмана са ивице шеснаестрца. Уследио је покушај Николе Дивца који је добро вукао контру по левој страни, али је по уласку у шеснаестерац слабо шутирао, иако је имао и бољих решења показавши да поред добре технике и вештих дриблинга мора бирати боља завршна решења. Пред крај првог полувремена, слободан ударац донео је наду домаћим навијачима, али је Недељковић погодио пречку.

На отварању другог дела утакмице, поново је Златибор дошао до прилике из слободног ударца, и то са још мање удаљености од гола. Исти извођач Недељковић, поучен покушајем из првог полувремена када је приметио да реакција голмана није превише брза, одлучио је да нешто слабије, али прецизније, пласира лопту. Поуздани везиста је погодио за веома леп гол и вођство домаћих 1:0. Како је утакмица одмицала, Бачка је покушавала да се отвори, али је до изражаја дошла чврстина екипе Предрага Ристановића, која на Швајцарији није примила гол у четири утакмиц ове сезоне. Имао је Златибор још понеку шансу до краја, опорављени нападач Ђокић је погодио стативу, али је остало 1:0 па је ово шеста утакмица чајетинског тима завршена са мање од два гола од почетка првенства.

Екипа Графичара је победом над Пазарцима од 1:0 преузела чело табеле голом Дејана Видића, бившег играча Златибора на позајмици из Црвене звезде. Будућност је у Добановцима ремизирала са Земуном (1:1), исти резултат био је на мечу Трајала и Кабела, а без голова су окончане утакмице Жарково-Динамо и Синђелић-Раднички 1923. Колубара је са 1:0 победила Раднички из Пирота.

У наредном колу Златибор ће гостовати у Крагујевцу, екипи Радничког 1923.

Златибор - ОФК Бачка 1:0 (0:0) Стадион: Швајцарија, гледалаца: 200, судија: Немања Гајдобрански.

ФК Златибор: Чупић, Јездимировић, Илић, Недељковић, Јовановић, Стојановић, Ђокић (од 92. Глишовић), Тодоровић, Тачибана (од 63. Стаменић), Анђелковић, Дивац (од 77. Весић).

ОФК Бачка: Милојевић, Маринковић, Томовић, Крстић, Димитрић (од 80. Гајић), Обреновић (од 72. Перић), Марковић (од 54. Асани), Стојановић, Миловановић, Ђорђевић, Костић.