Фудбалери Чајетине савладали Полет

Фудбалери Чајетине су као домаћини савладали екипу Полета из Расне са 3-1 (2-0), у оквиру 12. кола Златиборске окружне лиге.

У мечу у којем су обе екипе показале јасну жељу за надигравањем и освајањем сва три бода, домаћин је био конкретнији у завршници напада, а пресудила је половина првог периода, када су домаћи са два брза гола практично одредили даљи ток меча.

Најпре је Вељко Спасенић у 25. минуту из прве шутирао после центаршута из корнера и послао лопту из непосредне близине у мрежу (1-0), да би само два минута касније Бранко Цветић искоритио контранапад, прихватио упућени пас, изашао сам испред голмана гостију и успео да га најпре заобиђе, а потом и пошаље лопту у небрањену мрежу (2-0). Победу свог тима потврдио је Немања Драгутиновић у 53. минуту, поново из контре, прихватиши једну лопту у простор, после чега је матирао истрчалог голмана Божића. Пет минута касније Стефан Ршумовић је ефектном параболом са око 15 метара затресао мрежу домаћих (3-1), а у 65. минуту домаћи су успели да са гол линије избаце лопту, после покушаја гостију из корнера, што је био последњи озбиљнији покушај Полета да задржи некакве шансе за избегавање пораза.

Чајетини је ово други тријумф у претходних пет мечева, којим можда најављују успон форме у завршници полусезоне.

ФК Чајетина: Лојаница, Вујовић, Богдановић, Тодорић, Лазовић, Дучић, Лазаревић Ф, Спасенић, Драгутиновић, Божовић С, Цветић. Играли су још: Ћалдовић, Лазаревић О. Тренер: Дарко Видић

ФК Полет: Божић, Маријановић, Тановић, Лековић, Матић, Смиљанић, Спасојевић, Станковић, Матовић, Ршумовић, Сретеновић. Играли су још: Цветић Л, Милијановић, Цвијовић. Тренер: Дејан Василић