Фудбал: Златибор стигао до првог места преко Графичара

Фудбалери Златибора победили су Графичар резултатом 2:0 у последњој утакмици 16. кола Прве лиге Србије на гостовању у Београду. Екипа Предрага Ристановића дошла је до лидерске позиције осмом победом у такмичењу, а четвртом везаном.

Стрелци за велику победу на гостовању филијали Црвене звезде били су Раде Глишовић у 12. минуту и резервиста Крста Бојић у 89. минуту. Чајетински тим је на првом месту са 29 бодова после меча који је отворио други део првенства у друголигашком рангу.

Да су прекиди велика снага екипе Златибора ове сезоне видело се у 12. минуту, када је после одличног центаршута Недељковића највиши у скоку био Чајетинац Глишовић. У наставку, гости нису били инфериорни против Графичара, а у финишу је резервиста Бојић решио меч својим првим голом у сезони.

Да подсетимо, ови тимови су у првом колу на Швајцарији одиграли нерешено 0:0.

Пре неколико дана, медији су објавили да су чланови Прве лиге Кабел и Смедерево кажњени одузимањем са по 10 бодова, међутим, на сајту такмичења и даље стоји непромењено бодовно стање па је Кабел на трећем месту са 27 бодова, колико има и Металац, док је Графичар пао на четврто место са 26. Екипа Колубаре која је на осмом месту, које води у плеј оф, има само пет бодова мање од Златибора, што показује колико ће борба за пласман у Суперлигу бити узбудљива.

Графичар - Златибор 0:2 (0:1)

Стадион: Рајко Митић помоћни терен, гледалаца: 300, судија: Станко Остраћанин.

Графичар: Савић, Станоје, Конатар (од 90. Маронг), Стојић, Марјановић, Ђорђевић, Сантрач (од 58. Фићовић), Гаврић, Ераковић, Пановић (од 80. Видић), Младеновић.

Златибор: Чупић, Јездимировић, Анђелковић, Глишовић, Јовановић, Недељковић, Н. Стојановић (од 79. М. Стојановић), Стаменић, Дивац (од 87. Бојић), Весић, Ђокић (од 68. Артемчук).