Фудбал: Златибор ремијем затворио јесен

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 0:0 са екипом Радничког 1923 у 23. колу прве лиге Србије на домаћем терену. Шестом узаступном утакмицом без победе Чајетински тим завршио је јесењу послусезону.

Екипа Предрага Ристановића налази се на четвртом месту на табели са 37 бодова и задржала је статус најбоље одбране у такмичењу, док је тим из Kрагујевца дошао до 30. бода и налази се на 11. позицији.

У првих 20 минута, играчи домаћих су имали две добре шансе у шеснаестерцу после акција по десној страни. Најпре је задњи везни Стојановић направио продор до казненог простора гостију, лопта је дошла до нападача Ђокића који у паду из солидне позиције не успева да погоди гол. Уследио је покушај Стаменића који је се финтом ослободио чувара, пребацио лопту на леву ногу, али шутирао преко гола са 10ак метара искоса. Потом је из слободног ударца са око 20ак нетара запретио специјалиста за прекиде Недељковић, али је голман Раичевић избосковао у корнер. У првом полувремену Раднички није упутио ударац у оквир гола, али ни Чајетинци нису искористили своје шансе, па је остало 0:0.

Kако је време одмицало у наставку, све је било извесније да ће се меч завршити без голова. Покушао је тренер Ристановић додавањем Артемчука у напад, али нису могли да направе велики притисак. Најбољу шансу у другом полувремену имали су Kрагујевчани, када је нападач Никодијевић погодио пречку после доста дуге размене пасова којом је лопта дошла пред гол Златибора. До краја није било већих узбуђења па су Чајетинци 10. пут поделили бодове у овој сезони, а пети пут одиграли 0:0.Фудбалери Радничког ношени су подршком групе навијача "Црвени ђаволи" која је организовано стигла на Швајцарију.

За екипу Златибора није наступио први голман Милош Чупић због повреде, а поново је одсуствовао штопер Немања Анђелковић. Свих 90 минута за тим из Крагујевца одиграо је Владимир Ћировић, некадашњи члан Златибора.

Златибор на овом мечу није наступио у уобичајеним белим дресовима, већ у црно - жутој комбинацији, примеренијој за услове на терену. Иако је протекле седмице на планини био снег, организатори меча успели су да обезбеде задовољавајуће услове на терену Спортског центра Чајетина. Овај меч 23. кола другог ранга такмичења испратио је уживо познати тренер Љупко Петровић.

После јесењег дела Прве лиге на табели води Графичар са 41 бодом, испред Металац са 40, док по 37 имају Златибор и Бачка. На зачељу су Смедерево и Будућност са по 15 бодова, а такмичење се наставља по плану у фебруару.

Златибор - Раднички 1923 0:0 Стадион: Швајцарија, гледалаца: 350, судија: Лазар Трипковић.

Златибор: Стаилковић, Јездимировић, Илић, Глишовић, Јовановић, Н. Стојановић, Недељковић, М. Стојановић (од 58. Дивац), Стаменић (од 74. Артемчук), Весић, Ђокић.

Раднички 1923: Раичевић, Мијатовић (од 83. Поповић), Петровић, Никодијевић, Kовачевић, Ћировић, Видовић, Варјачић (од 46. Грбовић), Максимовић (од 65. Илић), Здравковић, Филиповић.