Фудбал: Златибор прекинуо серију без победе

Фудбалери Златибора прекинули су низ од осам утакмица без победе тријумфом против Бачке на гостовању са 1:0 у 34. колу Линглонг Суперлиге Србије.

Чајетински тим је до шесте победе у лиги дошао голом Марка Момчиловића у шестом минуту. Екипа Предрага Ристановића је нанела 24. пораз у сезони екипи из Бачке Паланке која је на последњем месту табеле.

Златибор је повео из прве шане на утакмици, пошто је изборио корнер. Највиши у скоку био је штопер Ламбулић који је послао лопту ка другој стативи где се добро снашао капитен Момчиловић и постигао свој други гол у сезони. Уследила је уједначена игра оба тима по наквашеном терену. И домаћи и гости су имали солидне шансе, али није било промене резултата. Изгледне прилике за Златибор су имали Јездимировић у првом полувремену, Вукић и Милорадовић у другом, док је Жакула из Бачке у самом финишу погодио пречку.

"После дужег времена и ми да се радујемо једној победи. Требало је утакмицу раније да приведемо крају, да осигурамо победу. Имали смо две одличне шансе преко Вукића и Милорадовића, нисмо успели у томе. На крају смо могли и можда требали да будемо кажњени када је Бачка погодила пречку, али уз мало среће мислим да смо заслужено освојили три бода,"

рекао је тренер Златибора Ристановић. Клуб из Чајетине остаје на 18. месту, са девет бодова више од Бачке, а четири од Мачве, а ове три екипе изгубиле су математичке шансе да изборе опстанак. У наредном колу Златибор дочекује Металац 5. маја.

Бачка - Златибор 0:1 (0:1)

Стадион: Славко Малетин Вава, судија: Марко Срећковић.

Бачка: Милојевић, Парађина, Рађен, Жакула, Живић, Пантић, Стојановић (од 82. Илић), Ескић, Недељковић, Њамцуловић (од 54. Мијатовић), Зличић (од 82. Алексић).

Златибор: Чупић, Јездимировић, Ламбулић, Момчиловић, Севић, Милорадовић, Дашић, Денић (од 51. Хаирлаховић), Судар (од 82. Живановић), Богићевић (од 56. Богићевић), Вукић.