Фудбал: Златибор попустио против ФАП - а

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено са екипом ФАП - а резултатом 1:1 у 20. колу Српске лиге Запад чиме су угрозили прво место на табели. Меч на Швајцарији одигран је по јаком ветру, гости су повели голом Џенана Плојовића после најлепше акције на мечу у 69. минуту, а изједначио је Милан Јокић главом после корнера у 79. минуту. Златибор је у локалном дербију одиграо доста слабије него у претходне две утакмице, против екипе која се бори за опстанак али у пролећном делу има исти учинак као и Златиборци. Прво полувреме није било превише садржајно. Домаћи су имали иницијативу и најбољу шансу у петом минуту када је Ћировић шутирао поред гола. Припретили су у пар наврата и гости, али без веће опасности по гол Дивца. Нову шансу имао је Златибор у 34. минуту када је покушај Младеновића главом голман Трифуновић одбранио. Златибор је најавио бољу игру у другом полувремену јачим притиском и покушајима Никитовића и Ћировића у првих 10 минута. Први шут у оквир гола ФАП-а упутио је Младеновић у 69. минуту, али право у голмана. Минут касније гости су одиграли добру размену пасова по десној страни и Плојовић је прецизним ударцем са десне стране довео Прибој у вођство. После примљеног гола, домаћи су појачали нападе, одбрана гостију је била под притиском, а изједначење је донео Јокић ударцем главом после корнера. Нову шансу за златиборску екипу имао је Видић у 87. минуту, али је лопта отишла поред гола након његовог покушаја главом са пет метара. У финишу је било још посла за голмана Труфуновића због покушаја домаћих из шестанестерца, али је резултат остао изједначен. Тренер екипе из Прибоја Жарко Јовановић после меча је рекао да је у зимској паузи клуб реконструисан, поред њега је стигла неколицина нових играча па су у пролећном делу забележили две победе у прва два кола, истакавши да је бод велики против најбоље екипе у првенству. Са друге стране, тренер Златибора Предраг Ристановић није био задовољан и сматра да је екипа прокоцкала претходне две победе:
"Мислим да су наши играчи ушли неодговорно у ову утакмицу мислећи да ће лако победити екипу ФАП - а која се бори за опстанак и то нам се обило о главу. Данас смо сами себи били највећи противници и нисмо задовољни резултатом. Ветар је био исти и нама и њима, тако да ако хоћемо да тражимо алиби, увек ћемо га наћи, да ли је то пауза или ветар или нешто друго. Мислим да је највећи кривац неодговорност и што су мислили да ћемо лако победити",
каже Ристановић чија екипа у следећем колу гостује Прову у среду, док ФАП који сада има 16 бодова дочекује Тутин. Златибор је и даље на првом месту Српске лиге Запад са 43 бода, али Смедерево 1924 у недељу има шансу да се изједначи ако победи претпоследњи Железничар у Лајковцу, док је Слога у Пожези победила Мокру Гору и друга је са 42 поена.. https://www.youtube.com/watch?v=lg1nl0W-zMU Златибор: Дивац, Миличић, Србијанац (од 45. Вујић), Митровић, Анђелковић, Јокић, Павловић, Никачевић (од 78. Ђурић), Видић, Младеновић (од 69. Кастратовић), Ћировић. Тренер: Предраг Ристановић. ФАП: Трифуновић, Шалипур, Жиловић, Минић, Аврамовић, Костадиновић, Бјелановић, Миловановић, Плојовић, Ранитовић, Грбовић. Тренер: Жарко Јовановић. М. Ј.