Фудбал: Златибор поново на првом месту после дербија

Фудбалери Златибора победили су Инђију у дербију 13. кола Прве лиге Србије резултатом 1:0 и дошли на прво место табеле. Меч водеће две екипе у такмичењу решен је у седмом минуту голом Дејана Видића - најбољег стрелца Чајетинаца, а трибине Швајцарије су на овом мечу биле најиспуњеније ове јесени.

Доскорашњи лидер првенства није дошао на Златибор да се брани, али је екипа Предрага Ристановића постигла гол на време, и дисциплинованом игром у дефанзиви сачувала предност. За зелено - беле је ово био први пораз на гостивањима у сезони и сада су на другом месту са 29 бодова, док Златибор има 31 бод. Трећи са 28 је Јавор који је у још једном дербију победио Синђелић са 1:0 и престигао га на табели. У следећем колу, у среду, Златибор дочекује управо екипу из Ивањице.

Златибор је повео у седмом минуту после прве озбиљније претње. Вујић се добро изборио да центрира из угла са десне стране, иако акција није обећавала, а Видић се најбоље снашао поред чувара за свој девети гол у сезони. У наставку су домаћи препустили посед лопте Инђији, којој је фалило прецизности у завршници да створи озбиљније шансе. Златибор је претио из контри, али без ударца у оквир гола.

На почетку другог полувремена Златибор опет прети, Видић се сам изборио за шансу после дуге лопте, издржао неколико дуела, и упослио Петровића који без блока шутира, али погађа стативу. Тим из Срема је појачао иницијативу у финишу, Чајетинци су чекали шансу из контре, али није било голова до краја.

Златибор: Дивац, Миличић, Анђелковић, Радуловић, Драгачевић (од 71. Тасић), Јокић, Ћировић, Павловић, Вујић (од 86. Живановић), Петровић (од 90. Поткозарац), Видић.

жИнђија: Прековић, Смиљанић, Цигер, Иванчевић (од 85. Бадара), Босанчић, Лукић, Киковић (од 71. Враштановић), Стоиљковић, Анђелковић (од 78. Бјеличић), Јањић, Рогач.