Фудбал: Златибор није одолео лидеру

Фудбалери Златибора изгубили су од Црвене звезде резултатом 0:1 у 17. колу Линглонг Суперлиге Србије на домаћем терену у Ужицу. Стрелац јединог гола којим је актуелни шампион потврдио и јесењу титулу био је Ричмонд Боаће.

Чајетински тим није пружио офанзивнo добру партију против Звезде као у Купу Србије када је водио са 2:0 у Београду, а голман Чубраковић је најзаслужнији што је примљен један гол. Екипа Златибора за 90 минута није упутила ниједан шут у оквир гола. Тренер Златибора Зоран Његуш после меча је честитао свом бившем клубу на пласману у пролећни део такмичења у Лиги Европе и рекао да је пресудно што његови играчи немају суперлигашко искуство.

Гости из Београда од почетка су контролисали утакмицу, а Боаће је најпре у 15. минуту погодио пречку, да би три минута касније погодио и мрежу. Нападач из Гане у свом 100. мечу у црвено - белом дресу се нашао на правом месту у срцу шеснаестерца после слободног ударца Спиридоновића и погодио за вођство. Екипа Дејана Станковића је имала иницијативу, али свака озбиљнија или мање озбиљна шанса завршавала се интервенцијом голмана домаћих.

Слична слика виђена је и у других 45 минута. Златибор није успевао да развије игру како по земљи, тако ни другим лоптама јер су играчи Звезде били бољи у ваздушним дуелима. Ружна сцена виђена је у 60 минуту када је Николић веома неопрезно стартовао ђоном и ударио у главу бека Златибора Милана Јездимировића који је морао да напусти игру због посекотине.

Златибор остаје на 15 бодова и сада је пао на 17. место. У наредном колу Златиборац гостује у Нишу екипи Радничког, док лидер који је уписао 15. победу дочекује последњепласирану Бачку.

Црвена звезда - Златибор 0:1 (0:1)

Стадион: Градски стадион Ужице, судија: Данило Грујић.

Златибор: Чубраковић, Исламовић, Стаменковић, Анђелковић, Јездимировић (од 67. Миличић), Ђаковац, Крстић, Петронијевић, Јањић (од 59. Николов), Радовић (од 46. Живановић), Ђокић.

Црвена звезда: Борјан, Ераковић, Панков, Дегенек, Гобељић (од 67. Гајић), Радуловић (од 67. Симић), Петровић, Николић, Спиридоновић, Вукановић, Боаће (од 75. Канга).