Фудбал: Златибор наставио серију, пораз ФК Чајетина

Пету победу овог пролећа фудбалери Златибора остварили су на свом терену над екипом лајковачког Железничара (2-0), у оквиру 24. кола Српске лиге Запад. Стрелци за домаће били су Никачевић у 18. и Цветковић у 45. минуту.

Златибор је на време стекао убедљиво вођство, тако да је у другом полувремену рутински одрадио посао. Железничар је у том периоду имао неколико озбиљних прилика за гол, али их није искористио, тако да гостима није пошло за руком да са Златибора оду непоражени. Треба истаћи да су Чајетинци имали још једну веома добру шансу у првом полувремену, када је Цветковић савладао голмана, али је погодио оквир гола.

Изабраници Владимира Мудринића су и даље без пораза у наставку сезоне, тако да остају међу пет најбољих тимова лиге.

ФК Златибор: Дивац, Марјановић, Ђоновић, Станић, Милосављевић, Лазовић, Павловић, Младеновић, Цветковић (од 74. Костадиновић М.), Никачевић (од 83. Матић), Томашевић (од 68. Арсић)

ФК Железничар Л: Танасијевић, Радивојевић, Ђукетић, Николић, Поповић, Матић (од 82. Мијушковић), Павловић Ж. (од 46. Марковић), Обрадовић, Плећић, Томић (од 46. Павловић М.), Антић

Фудбалери Чајетине поражени у у 22. колу Окружне лиге на свом терену од лидера, ариљске Будућности са 2-1. Гости су за пет минута у завршници првог полувремена постигли два гола, што се испоставило као недостижан заостатак за изабранике Срђана Стојановића.

Синђић је у 33. минуту главом спровео лопту у мрежу после центаршута Ризовског (0-1), а у 37. минуту Ивановић је прецизним ударцем са десне стране дуплирао предност свог тима (0-2). У наставку, гости су на двадесетак минута до краја остали са играчем мање (два жута картона Маријановића), што су домаћи одмах искористили и смањили предност Будућности. Капитен, Лазовић, правовремено је реаговао на једну лопту одбијену од стативе (1-2), наставивши своју голгетерску серију овог пролећа.

ФК Чајетина: Јовановић, Лазовић, Стојић, Вујовић, Кутлешић, Тодорић, Јечменица (од 61. Луковић), Лукачев, Божович, Удовичић (од 60. Станић), Марић (од 22. Михаиловић)

Будућност Ариље: Драгутиновић, Николић, Томић, Маријановић, Симовић, Ивановић, Вистаћ, Зучковић, Синђић (од 80. Фемић), Јовановић (од 92. Недељковић), Ризовски (од 90. Живановић)