Фудбал: Златибор коначно победио код куће

Фудбалери Златибора победили су Металац резултатом 1:0 у 35. колу Линглонг Суперлиге Србије и дошли до првог тријумфа на домаћем терену још од 22. новембра.

Чајетински тим је дошао до друге узастопне победе голом Стефана Вукића у 24. минуту, али остаје на 18. месту табеле са 28 бодова.

У првом полувремену је тим из Горњег Милановца успоставио иницијативу кроз своју препознатљиву пас игру и дошао је до одличне шансе али је Цветковић из повољне позиције шутирао преко гола. Односи на терену промењени су у 24. минуту када је меч решен голом Златибора. Капитен Јездимировић је на извођењу аута видео убацивање Хаирлаховића у шеснаестерац и одлично га упослио. Одбрана Металца је каснила, па је уследио прецизан центаршут за Вукића који није имао чувара поред себе и главом је послао лопту у гол.

До краја меча Златибор је добро контролисао меч, више се посветио дефанзиви и контранападима, и успешно је кварио игру екипе Жарка Лазетића. Долазили су и домаћи до прилика, али су грешили у последњој трећини терена. Тренер Предраг Ристановић је после меча честитао својој екипи, али изразио жаљење што у претходним мечевима нису на овакав начин долазили до победа:

"Честитам мојим играчима на победи, а колеги Лазетићу и Металцу на досадашњим резултатима јер по мени су они направили једно мало чудо да у оваквој лиги, специфичној, буду на прагу опстанка. Имали смо среће у уводном делу утакмице кад они нису постигли гол, ми смо из једног аута то урадили и после тога је утакмица била доста борбена, тврда. Можда смо могли да их казнимо, да решимо меч раније али смо страховали до последње секунде. Требало је раније да играмо овакве утакмице па да можда будемо конкуренти за опстанак,"

рекао је Ристановић. Златибор ће до краја првенства играти против Црвене звезде у Београду, потом дочекује нишки Раднички и у последњем колу гостује Мачви. М. Ј.