Фудбал: Велика победа Чајетине у дербију за прво место

Фудбалери Чајетине славе победу

Фудбалери Чајетине победили су Вишесаву са 3:1 у дербију 28. кола Златиборске окружне лиге као домаћини на стадиону Швајцарија. Великим тријумфом после преокрета чајетински тим је дошао на корак од пласмана у зонски ранг.

Дуго се очекивала утакмица два најбоља тима петог ранга српског фудбала, а Чајетина је показала победнички карактер и дошла до тријумфа који може бити пресудан. Стрелци за 22. победу у сезони, а 13. узастопну били су Гардић у 22. и 40. минуту и Бјеличић у 77. Са друге стране, тим из општине Бајина Башта је доживео четврти пораз и прекинут му је низ од 12 победа.

Ипак, утакмица је почела одлично за гостујући тим који у 16. минуту долази до вођства после убачене лопте и поготка главом са друге стативе. Посед лопте је до тада био уједначен, али кључно је било брзо изједначење играча у наранџастим дресовима. Прекиди које изводи искусни Милсављевић су велика снага тима у овој сезони, а то се видело и у 22. минуту када после корнера гол постиже Гардић. На сличан начин, овога пута после слободног ударца везиста Гардић се поново уписује у стрелце и доноси Чајетини миран крај полувремена. У наставку је Вишесава имала иницијативу, али је екипа коју воде Оливер Лазаревић и Жељко Станић углавном контролисала темпо и добро се бранила. Све недоумице око победника дербија разрешио је леп погодак Николе Бјеличића из слободног ударца са око 25 метара.

Прелеп амбијент дербија сезоне улепшало је пријатно време као и испуњене трибине стадиона Швајцарија с обзиром да су и гости имали лепу подршку.

Чајетинци имају 70 бодова после 28 кола, а другопласирана Вишесава пет бодова мање. До краја такмичења у Златиборској окружној лиги Чајетини остају утакмице против Котромана у гостима и Јежевице код куће, док Вишесава има утакмицу мање.

Чајетина је наступила у следећем саставу: Рољ, Деспић, Станић, Обрадовић, Томић, Милосављевић (од 70. Кутлешић), Гардић, Бјеличић, Костадиновић, Савић, Караичић (од 80. Пановић).