Фудбал: Убедљив повратак Златибора на терен

Фудбалери Златибора победили су Жарково у гостима резултатом 3:0 27. колу Прве лиге Србије, првом после два и по месеца паузе због епидемије корона вируса.

До победе која их држи на месту које води у Суперлигу, екипа Предрага Ристановића је дошла аутоголом Марка Шишкова у 22. минуту и головима Стефана Вукића у 79. и резервисте Милоша Станковића у 86. минуту.

С обзиром да су Графичар и Бачка ремизирали 0:0, Златибор је дошао до трећег места и има 45 бодова, један мање од Металца који у понедељак игра дерби против Колубаре у Лазаревцу. Победу са којом остаје у трци за пласман у виши ранг остварио је и Нови Пазар који је код куће победио Динамо из Врања са 3:0.

Утакмица у Београду, као и сви остали мечеви овог кола Прве лиге и Суперлиге, одиграна је без публике, а пре почетка одржан је минут ћутања за све настрадале током пандемије вируса КОВИД19.

Да подсетимо, Фудбалски савез Србије током изазване паузе одлучио да се Суперлига од наредне сезоне прошири на 20 клубова, па ће се из Прве лиге промовисати четири екипе. Новосадски Кабел не може ући у виши ранг јер је са Смедеревом 1924 кажњен због намештања утакмице.

Жарково - Златибор 0:3 (0:1)

Жарково: Јеврић, Лемић, Шишков, Kиковић, Тодоровић, Андрић, Голубовић, Н. Јанковић, Бабић, М. Јанковић, Радић.

Златибор: Стаилковић, Јездимировић, Анђелковић, Илић, Тодоровић, Дашић, Вукић (од 86. Глишовић), Ђаковац, Л. Ђокић (од 66. Станковић), Стаменић, М. Ђокић (од 90. Бујиша).

Прва лига Србије, 27. коло: Будућност Добановци - Раднички КГ 2:1 Графичар - ОФК Бачка 0:0 Нови Пазар - Динамо Врање 3:0 Жарково - Златибор 0:3 Недеља, 31. мај, 17.30ч: Раднички Пирот - Смедерево 1924 Трајал - Синђелић Земун - Кабел Понедељак, 1. јун, 18.00ч: Колубара - Металац