Фудбал: Трећи пролећни бод за Златибор

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 0:0 са екипом Вождовца у 24. колу Линглонг Суперлиге Србије на домаћем терену у Ужицу.

Гледајући само коначан резултат могло би се рећи да утакмица није била превише садржајна, међутим оба тима су имала лепе шансе да дођу до победе којима би прекинули серију утакмица без тријумфа. Тренер Златибора Љубомир Ристовски дошао је до првог бода од када седи на клупи Чајетинаца, али ни на трећем узастопном мечу његова екипа није постигла гол. Са 18. бодом остају у доњем делу табеле у зони испадања, док Вождовац има 12 бодова више и није успео да победи на деветом узастопном мечу.

У првом полувремену Златибор се определио да чека шансу из контранапада и из прекида што му је и успело. Нападач Вукић добијао је готово сваки ваздушни дуел и освајао лопту, међутим имао је проблема са реализацијом. Жалиће се за шансама из 24, 34. и 38. минута када је Вукић једноставно морао боље да реагује и постигне барем један погодак, нарочито из ове треће шансе када је остао сам испред голмана Прековића. Са друге стране "змајеви" су имали већи посед лопте у првих 45 минута и са убацивањем бекова правили су проблеме Златибору што се видело у 16. минуту када је дефанзивац из Гане Обуоби шутирао поред гола.

Са изменама на полувремену домаћи тим је пребацио тежиште игре на половину Вождовца али није успевао да дође до великих шанси. Опасан ударац имали су резервиста Миленковић и Јањић али је добро реаговао голман Београђана. Поново је шансу у финишу имао и Вукић, али ово није био његов дан. У наставку је Вождовац био тај који се ослонио на контранападе, али нису били довољно опасни да би се резултат променио. Једну од таквих имао је и резервиста Милојевић, а шансу је добио и 17-годишњи Стоисављевић.

За Златибор на овом мечу није наступио везиста Елиомар Силва који је у прва четири пролећна меча био један од најбољих играча али је остао ван строја због повреде листа пре утакмице. Тренер Ристовски је поново истакао да не може да рачуна на нападача Малетића и Марковића који су завршили сезону.

Следећи меч екипу Златибора очекује већ у среду у ванредном колу када гостује у Лучанима екипи Младости, једном од четири тима који су успели да савладају у досадашњем шампионату.

Златибор – Вождовац 0:0 Стадион: Градски стадион Ужице, судија: Данило Грујић. Златибор: Чупић, Мијаиловић, Стаменковић, Момчиловић, Јездимировић, Крстић, Милорадовић (од 46. Миленковић), Петронијевић (од 46. Живановић) Јањић, Севић, Вукић. Вождовац: Прековић, Хајдин, Богдановић, Пуртић, Обуоби (од 46. Дукић), Ајдиновић, Станисављевић (од 50. Стоисављевић), Милосављевић, Арсић (од 78. Милојевић), Цветићанин (од 91. Вучић), Стојчев.