Фудбал: Трећа узастопна победа Златибора

Фудбалери Златибора победили су ОФК Бачку код куће резултатом 1:0 у 15. колу Линглонг Суперлиге Србије као домаћини у Ужицу. Ово је трећа узастопна победа чајетинског тима чиме је дошао до 15. бода.

Стрелац јединог гола за четврти тријумф у сезони био је Аднан Исламовић у 47. минуту првог полувремена. Дуел против екипе која је такође у зони испадања био је тврд и неизвестан, а тимови су били уједначени по статистичким параметрима. Ипак, тим тренера Зорана Његуша је у добром моменту дошао до вођства које је задржао до краја.

Злтибор сада има 15 бодова, али је и даље у зони испадања јер бод више има Нови Пазар а по три Инђија и Јавор. Бачка је остала на седам бодова и пала је на последње место.

Ово је друга победа Златибора на стадиону у Ужицу у сезони, након тријумфа против лучанске Младости у шестом колу.

Златибор - ОФК Бачка 1:0 (1:0) Стадион: Градски стадион Ужице, судија: Јован Шегрт. Златибор: Чубраковић, Јездимировић, Стаменковић, Анђелковић, Исламовић, Ђаковац, Крстић, Милорадовић (од 56. Живановић), Јањић (од 90. Видић), Петронијевић (од 81. Владић), Ђокић. ОФК Бачка: Милојевић, Парађина, Крчмаревић, Велемир (од 83. Њамцуловић), Шкорић, Ратковић, Писачић, Зличић (од 66. Стојановић), Ескић (од 90. Ђорђевић), Гаврић (од 90. Стојановић), Здравковић. https://www.youtube.com/watch?v=tCbHy3EK4Zw&feature=emb_title