Фудбал: Реми Златибора, пораз Чајетине

Утакмица Чајетине и Полимља

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 1:1 са Реалом из Подунаваца на гостовању у у седмом колу Српске лиге Запад. Екипа Чајетина је изгубила са 0:1 од Полимља код куће у седмом колу Западно моравске зоне.

Златибор је уписао трећи реми у сезони и дошао до 12. бода у сезони са којим је на четвртом месту табеле. На мечу који је одигран у Горњем Милановцу после првог полувремена без голова, чајетински тим је дошао до вођства голом Дениса Илића у 49. минуту. Изједначио је Никола Пантић у 65. минуту из пенала. У следећем колу екипа Славише Ковачевић дочекује Лозницу која има бод мање.

Чајетина је доживела и шести пораз у сезони и остаје на претпоследњем месту табеле. Домаћини су меч на Швајцарији одиграли у ослабљеном саставу јер је неколико играча одсуствовало, а у првом полувремену се повредио капитен Жељко Станић. Имао је тим Горана Здравковића и своје шансе, а у најбољој су Опарница и Радовић засметали један другом средином првог дела. У таквим околностима, одбрана Чајетине није издржала јачи притисак гостију из Пријепоља у другом полувремену који долазе до одлучујућег поготка у 68. минуту.

У следећем колу Чајетинци гостују екипи Јединство Путева у Ужицу.