Фудбал: Реми Златибора без Његуша

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 2:2 са Пролетером на гостовању у Новом Саду у оквиру 21. кола Суперлиге Србије. Чајетински тим је без доскорашњег тренера Зорана Његуша освојио други бод у пролећном делу сезоне против екипа из горње половине табеле и то са играчем мање, али при самом крају је имао велику шансу којом је могао доћи до сва три бода.

Иако обе екипе играју тврђи фудбал са мањим бројем голова, сви погоци су пали у првих 45 минута. Домаће је довео у вођство Бојан Kовачевић у четвртом минуту, да би изједначио Стефан Вукић у деветом. На 2:1 повисио је Виктор Живојиновић, а друго и коначно изједначење донео је Василије Јањић у 43. минуту.

Пре овог меча дошло је до изненадне промене на клупи Златибора пошто тренер више није Зоран Његуш. Медији су пренели да ће тим преузети Дејан Николић, али је атуелни тренер Жаркова рекао да је посвећен свом актуелном клубу. Стога су екипу водили спортски директор Предраг Ристановић, који је до јесенас и био главни стратег, и дугогодишњи помоћник Горан Здравковић који је у званичном протоколу и ТВ преносу означен као тренер.

Златибор се донекле реванширао за пораз у првом делу сезоне од Пролетера, екипе која је од почетка првенства код куће на 11 мечева примила само шест голова. Популарни Златиборац остаје на 18. месту са 17. бодом, а у наредном колу дочекује ТСЦ.

Као и на прошлом мечу, Златибор је имао очајан почетак са смушеном реакцијом одбране. Новосађани су у четвртом минуту стигли до шеснаестерца, и након што је један шут блокиран, Ковачевић је успео да прецизним шутем смести лопту у мрежу. За разлику од прве пролећне утакмице са Спартаком, чајетински тим није чекао до полувремена да пружи одговор па је у већ наредним минутима био опасан. У деветом минуту утакмице Златибор је напао по левој страни а центаршут ка другој стативи је пронашао Вукића, који се боље поставио од одбране домаћих и главом постигао трећи гол у сезони, чиме је оправдао одлуку стручног штаба да га ставе у стартну поставу. По примљеном голу екипа Бранка Жигића је поново преузела теренску иницијативу, што им се исплатило у 32. минуту када је млади Живојиновић поовукао лопту по левој страни, устремио се ка средини и са ивице шеснаестерца шутирао, а за голмана Чубраковића је највећи проблем био што је лопта погодила некога од одбрамбених играча па је завршила у мрежи за 2:1.

До другог изједначења стигло се у финишу полувремена највише захваљујући смушеној реакцији одбране Пролетера. Супротно својим карактеристикама штопери домаћих су пропустили да рашчисте лопту у не баш опасном нападу Златибора што је искористио крилни играч гостију Јањић да дође до ње и стигне пред гол да би после једне финте прецизним ударцем постигао други гол за свој тим.

Друго полувреме је било мање садржајно, али само у погледу шанси и голова. Оно што га је обележило био је други жути, односно црвени картон за везисту Златибора Немању Kрстића у 62. минуту, што је определило Чајетинце да се бране до краја меча. Ипак, то им је отворило контранападе које умеју одлично да искористе, али на овом мечу нису. Најпре је у 75. минуту из изгледне позиције неуспешан био резервиста Миленковић, на позајмици управо из Пролетера, да би у јеку опсаде гола Чубраковића, севнула још једна контра у 93. минуту. Поново је стрелац Јањић био сналажљив, изашао сам пред голмана, могао можда и да дода саиграчу, али је шутнуо поред гола. Тиме је остало коначних 2:2.

Пролетер - Златибор 2:2 (2:2) Стадион: Карађорђе, судија: Андрија Стојановић. Пролетер: Васиљевић, Илић (од 72. Пејић), Јоковић (од 31. Башановић), Леандро, Милошевић, Јовановић (од 80. Глушчевић), Ковачевић, Митровић (од 80. Кнежевић), Томовић, Живојиновић, Миросављев. Златибор: Чубраковић, Јездимирвић, Севић, Момчиловић, Николић, Крстић, Милорадовић (од 60. Живановић), Јањић, Елиомар (од 67. Плавшић), Богићевић (од 46. Миленковић), Вукић. https://www.youtube.com/watch?v=07b549kCJWM&list=PL3GGUkyoEiJeF2XXco_6c… М. Ј.